Stwórz razem z nami afro-warszawskie fotoarchiwum

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Stwórz razem z nami afro-warszawskie fotoarchiwum

Masz ciekawe zdjęcie związane z afrykańską diasporą mieszkającą w Warszawie i chciałbyś się nim podzielić z innymi? Fundacja „Afryka Inaczej” rozpoczyna nowy projekt, który posłuży foto-archiwizacji życia Afrykanek i Afrykanów, którzy stolicę Polski wybrali na miejsce swoich studiów lub czasowego pobytu, bądź jako przystań na całe życie.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu projektowi, uda się ocalić od zapomnienia zdjęcia już archiwalne jak i te, które powstają teraz. Wszystko po to, aby zachować ślad, jaki pozostawia afrykańska społeczność przebywająca nad Wisłą. Zdjęcia należy nadsyłać drogą elektroniczną na email: fundacja@afryka.org.

Już we wtorek, 30 czerwca, w warszawskim Klubie Indeks, zaprezentujemy pierwsze zdjęcia, które stanowią początek naszego archiwum, od przyszłego tygodnia dostępnego również w Internecie. Chcemy, aby do jego tworzenia przyczyniła się jak największa grupa osób, Afrykanek i Afrykanów, jak i Polek i Polaków, afro entuzjastek i afro entuzjastów.

Już wkrótce napiszemy więcej o wystawie zdjęć „My Warszawianki! My Warszawiacy!”, którą zobaczycie w Indeksie. Uzpełnimy też fotorelację z Dnia Afryki, zorganizowanego w tym roku pod hasłem „Wszyscy pochodzimy z Afryki”.

Mamadou i Paweł

 Dokument bez tytułu