Strzelił już 19 bramek

afryka.org Wiadomości Sport Strzelił już 19 bramek

Jak tak dalej pójdzie, to jego liczba goli na koniec roku może być rzeczywiście imponująca! Chodzi o napastnika z Senegalu Idrissę Cisse. 23-letni piłkarz jest chyba w tym roku najskuteczniejszym snajperem na polskich boiskach. Na swoim koncie ma już 19 bramek. Na ten świetny bilans składa się 11 goli wiosną dla trzecioligowego LZS Piotrówka, 7 trafień w letnich sparingach dla beniaminka I ligi Energetyka ROW Rybnik, a także bramka w niedzielnym ligowym starciu przeciwko faworyzowanej Termalice Nieciecza (2:2).

– Cisse odkąd do nas trafił, to bramki zdobywa w każdym spotkaniu – podkreśla trener rybniczan Ryszard Wieczorek.

Idrissa ma szczęście, że trafił na tego szkoleniowca. Obserwuję napastnika z Senegalu od jakiegoś czasu. Nie ukrywam, że traktuję go jak swojego przyjaciela i mocno mu kibicuję. Teraz widać, że jego kariera nabrała przyspieszenia. Myślę, że duża w tym zasługa doświadczonego szkoleniowca. Przy trenerze Wieczorku Idrissa jest bardziej aktywny z przodu. Więcej biega, pokazuje się na boisku, bierze ciężar gry na siebie. W Piotrówce różnie z tym było.

Latem zawodnik z Senegalu był na sprawdzianach w Podbeskidziu. Ostatecznie szukający napastnika bielszczanie zrezygnowali z jego usług. Wtedy do gry wkroczył trener Ryszard Wieczorek.

– Znam tego chłopaka dobrze, jeszcze z czasów kiedy występował w Piotrówce czy Ruchu Radzionków. Ma zmysł do gry kombinacyjnej, dobrze gra tyłem do bramki i ma dobry timing co pokazał choćby w Niecieczy, gdzie zdobył piękną bramkę. Wcześniej był w Okocimsku i wiem, że nie czuł się tam dobrze. Ja zrobię wszystko, żeby w Rybniku było inaczej i czuł się dobrze.  Dla mnie nie ważny jest kolor skóry. Zresztą w zespole Cisse może liczyć na pomoc innych chłopaków. Choćby Mariusza Muszalika. Obaj znają się jeszcze z Radzionkowa. Mariusz jest dla niego jak mentor  – mówi trener Wieczorek.

A sam Idrissa? Podkreśla, że w Rybniku czuje się świetnie i już czeka na kolejne mecze w I lidze. – W każdym meczu w którym gram, staram się trafiać do siatki rywala. Tak też będzie w kolejnych spotkaniach. Mam nadzieję, że podtrzymam dobrą passę – podkreśla.

Kibice też wierzą, że Cisse może jesienią być objawieniem na pierwszoligowych boiskach. W sondzie na portalu Faktu 80 proc. sądzi, że w pierwszej części rozgrywek może zdobyć dla ROW Rybnik więcej niż 10 bramek. Oby tak było!

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu