Strzelają i błyszczą w pierwszej lidze

afryka.org Wiadomości Sport Strzelają i błyszczą w pierwszej lidze

W poprzednim sezonie najskuteczniejszym piłkarzem na boiskach zaplecza ekstraklasy był z dwudziestoma golami na koncie Nigeryjczyk Charles Nwaogu. Napastnik Floty Świnoujście latem zmienił jednak klub i trafił do niemieckiego Energie Cottbus. Za nami pierwsza kolejka tegorocznego sezonu pierwszej ligi i znowu w głównych rolach wystąpili zawodnicy z Czarnego Lądu!

W meczu Bogdanki Łęczna z Olimpią Elbląg bohaterem był Prejuce Nakoulma. Reprezentant Burkina Faso dwa razy wpisał się na listę strzelców. To powrót 24-letniego napastnika do klubu z Łęcznej po nieudanym rocznym pobycie w Widzewie. W łódzkiej jedenastce Nakoulma zagrał w 8 meczach ekstraklasy i zdobył jednego gola. Gdyby Widzew zdecydował się latem na wykupienie piłkarza, to być może sporo zyskałby w nowym sezonie. Póki co jednak piłkarz Burkina Faso znowu trafia klubu z Łęcznej. Jeśli utrzyma wysoką formę strzelecką, to nie jest powiedziane, że latem nie trafi jeszcze do któregoś z klubów z ekstraklasy. Okienko transferowe jest przecież otwarte do końca sierpnia.

Z bardzo dobrej strony pokazał się też w meczu Pogoń Szczecin – Polonia Bytom Donald Djousse. Kameruńczyk z gruzińskim paszportem zdobył efektownego gola w drugiej części. Mniejsza zresztą o bramkę. W przeciągu spotkania był czołową postacią swojego zespołu. Już jest ponoć ulubieńcem wymagającej szczecińskiej publiczności.

21-latek z Douali ma na swoim koncie występy w młodzieżowej reprezentacji Kamerunu. Przed przyjściem do Polski grał przez cztery lata w Dinamie Tibilisi. Z taką dyspozycją szybko może się stać nie tylko liderem Pogoni, ale całej pierwszej ligi. Dodajmy, że i Nakoulma i Djousse wybrani zostali do jedenastki pierwszej kolejki I ligi.

Na boiskach nie pokazał się jeszcze jeden ciekawy zawodnik z Afryki. Chodzi o Christiana Nnamaniego, który we Flocie ma zastąpić Nwaogu. W letnich sparingach napastnik z Nigerii zdobywał gola za golem. Ciekawe jak będzie w lidze? Okazję do pierwszego gola w I lidze Nnamani będzie miał w sobotę w meczu przeciwko Dolcanowi Ząbki.

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu