Strzelają aż miło!

afryka.org Wiadomości Sport Strzelają aż miło!

Nie jest ich wielu, ale są bardzo widoczni! W rundzie wiosennej nie ma kolejki w ekstraklasie, pierwszej lidze czy ekstralidze kobiet, żeby do siatki rywala nie trafił któryś z piłkarzy czy piłkarek z Afryki. Okazuje się, że te kluby, które zatrudniają zawodników z Czarnego Lądu świetnie na tym wychodzą.

Najwięcej, bo pięciu piłkarzy jest w kadrze Widzewa. To oni też w rundzie rewanżowej stanowią o sile zespołu. Z sześciu goli zdobytych przez Widzewa wiosną, aż cztery zdobyli właśnie piłkarze z Afryki. Dwa są autorstwem pozyskanego w ostatniej chwili Mehdi Ben Dhifallah. Najskuteczniejszy w ligowej elicie jest jednak Prejuce Nakoulma. „Prezes” wiosną zdobył już trzy gole dla Górnika Zabrze.

W pierwszej lidze rewelacją jest z kolei Idrissa Cisse. Pozyskany zimą z trzecioligowej LZS Piotrówka wysoki napastnik z Senegalu ma już na swoim koncie trzy gole i jedną asystę. Dodając do tego dziewięć goli zdobytych jesienią dla klubu z Piotrówki, to bilans naprawdę imponujący, a przecież przed nim jeszcze sporo gier. Póki co jego Ruch Radzionków jest jedną z rewelacji rundy rewanżowej. Dwa mecze, dwie wygrane w tym z Zawiszą Bydgoszcz aż 4:1. Naprawdę duża w tym zasługa Cisse.

Nie można też zapomnieć o ekstralidze kobiet. Tu rządzi i dzieli urodzona w Nigerii, ale reprezentująca Gwineę Równikową Chinasa Okoro Gloria. W pierwszym wiosennym meczu dla Unii Racibórz zdobyła dwa gole, a w kolejnym ustrzeliła hat-tricka. Łącznie na swoim koncie ma już w tym sezonie dwanaście trafień i walczę o koronę króla strzelców żeńskiej ekstraligi.

EKSTRAKLASA

XVIII kolejka

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 2:0. Gol Nakoulmy
Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 2:2. Trafienie Abwo

XIX kolejka

GKS Bełchatów – Górnik Zabrze 1:1. Nakoulma
Polonia Warszawa – Widzew Łódź 1:2. Ben Dhifallah

XX kolejka

Widzew Łódź – Śląsk Wrocław 2:2. Okachi

XXI kolejka


Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 2:2. Nakoulma
Widzew Łódź – GKS Bełchatów 1:0. Abbes

XXII kolejka

Zagłębie Lubin – Widzew Łódź 1:0. Costa

XXIII kolejka

Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 4:1. Ben Dhifallah

Bilans: 9 goli piłkarzy z Afryki. 3 gole – Prejuce Nakoulma (Burkina Faso, Górnik Zabrze), 2 – Mehdi Ben Dhifallah (Tunezja, Widzew Łódź), 1- David Abwo (Nigeria, Zagłębie Lubin), Costa Nhamoinescu (Zimbabwe, Zagłębie Lubin), Hachem Abbes (Tunezja, Widzew Łódź), Princewill Okachi (Nigeria, Widzew Łódź)

I LIGA

XXI kolejka
GKS Katowice – Ruch Radzionków 1:2. Cisse

XXII kolejka

Ruch Radzionków – Zawisza Bydgoszcz 4:1. 2 gole Cisse
EKSTRALIGA KOBIET

X kolejka

AZS Wrocław – Unia Racibórz 0:7. 2 gole Chinasy
Medyk Konin – 1.FC Katowice 4:1. Jedyną bramkę dla katowiczanek zdobyła Grace Ngock

XI kolejka

Unia Racibórz – AZS PSW Biała Podlaska 5:1. 3 gole Chinasy

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu