Starcie gigantów w derby Malawi

afryka.org Wiadomości Starcie gigantów w derby Malawi

W Malawi odbyły się mecze dwóch piłkarskich gigantów. Drużyny Big Bullets i MTL Wanderers walczyły o kolejne punkty w oddzielnych spotkaniach. Tylko piłkarze Bullets mogą nazwać siebie zwycięzcami tej serii. Jednak wynik obu meczów był trudny do przewidzenia.

Bullets spotkali się z Civo United na stadionie Kamuzu w Blantyre. Z kolei Wanderers zagrali z Silver Strikers w Lilongwe. Mecze odbyły się w trudnych warunkach atmosferycznych. Może dlatego Wanderers wynieśli jedynie 1 punkt. Lepiej poszło drużynie Bullets. Dzięki doskonałemu strzałowi Robsona Banda w ostatniej minucie zdobyli wszystko co było do wzięcia.

Wanderers znaleźli się w gorszej sytuacji. Nie udało się im strzelić żadnego gola przeciwnikowi. Pomimo doskonałych okazji mecz skończył się bezbramkowym wynikiem.

Oba spotkania odbyły się w ramach superligi Malawi. I Bullets i Wanderers oraz ich przeciwnicy prowadzą we wszystkich zestawieniach. Są w pierwszej czwórce tabeli. Również najlepsi strzelcy ligi pochodzą z tych drużyn. Są to Augrey Kanyenda (MTL Wanderers) – 18 goli w poprzednim sezonie, Jimmy Zakazaka (Big Bullets) – 17, Noel Mkandawire (Civo United) – 10 i Emmanuel Chipatala (Silver Strikers) – 9. Dlatego ostatnie mecze zostały nazwane derby Malawi i mówi się o nich jak o starciu gigantów.

(ps, nationmalawi)

 Dokument bez tytułu