Stań w obronie praw Saharyjczyków! Wyślij @-mail!

afryka.org Czytelnia Poznaj Afrykę! Stań w obronie praw Saharyjczyków! Wyślij @-mail!

Niedawne tragiczne wydarzenia na Saharze Zachodniej uzmysłowiły pilną potrzebę monitorowania przestrzegania praw człowieka. MINURSO – misja ONZ na Saharze Zachodniej jest jedyną współczesną misją pokojową ONZ, która nie posiada mandatu do kontroli przestrzegania praw człowieka. Możesz to zmienić. Wyślij email do przedstawiciela Polski przy ONZ.

Zapytaj polskiego Ambasadora, co Polska ma zamiar zrobić w związku z sytuacją na Saharze Zachodniej. Wystarczy, że wkleisz do treści maila tekst poniżej, i wyślesz go na adres e-mail:

nowyjork.
onz.sekretariat@msz.gov.pl
.

_______________________________________________________________________________

Do
Ambasador
Witold Sobków
Stałe Przedstawicielstwo RP przy Narodach Zjednoczonych w Nowym Jorku
9 East 66th Street
New York, NY 10065
USA
nowyjork.onz.sekretariat@msz.gov.pl

Szanowny Panie Ambasadorze!

Mija 20 lat od powołania misji ONZ na Saharze Zachodniej, MINURSO. MINURSO jest wciąż jedyną współczesną misją pokojową nie posiadającą mandatu do obserwacji przestrzegania praw człowieka. Niedawne akty przemocy na Saharze Zachodniej oraz brak jasności wokół tych wydarzeń przypominają o pilnej potrzebie wprowadzenia monitoringu przestrzegania praw człowieka na Saharze Zachodniej.

W kwietniu ONZ skieruje wniosek o odnowienie mandatu dla MINURSO. Obserwacja przestrzegania praw człowieka przez MINURSO jest kluczowa, aby móc zapobiegać dalszym przejawom przemocy i braku stabilności. W związku z tym zwracamy się do Pana z pytaniem, jakie kroki podejmie Polska, aby zapewnić, że monitoring przestrzegania prawa człowieka zostanie włączony do mandatu MINURSO?

Z poważaniem,

________________________________________________________________________________

Chcesz wiedzieć więcej, przeczytaj artykuł o ONZ i prawach człowieka na Saharze Zachodniej.

 Dokument bez tytułu