Spotkanie z agentem

afryka.org Polecamy Spotkanie z agentem

Już w sobotę 14 sierpnia w warszawskiej kluboksięgarni Traffic Club odbędzie się prezentacja premierowej książki wydawnictwa Claroscuro – TAJNY AGENT JAIME BUNDA. Wydarzenie to będzie jednym z punktów programu Spotkania z Angolą. Początek imprezy o godzinie 16:00. Spotkanie poprowadzi Reda Haddad – muzyk, performer, kulturysta – wojownik sztuki teatru.

W czerwcu nakładem wydawnictwa Claroscuro ukazała się powieść angolskiego pisarza ukrywającego się pod pseudonimem Pepetela. TAJNY AGENT JAIME BUNDA to z jednej strony zabawny, pełen absurdalnego humoru kryminał o perypetiach początkującego detektywa z Luandy, ale też dokument o współczesnej Angoli. Na uwagę zasługuje z pewnością także sylwetka samego autora książki, który należy do najważniejszych przedstawicieli literatury portugalskojęzycznej. Świadczy o tym wyróżnienie m.in. Nagrodą Camoesa, której jednym z laureatów był Jose Saramago.

O książce, autorze i swoich zmaganiach z tłumaczeniem opowie pani Zofia Stanisławska, a najbliższe plany wydawnictwa Claroscuro przedstawi jego prezes, pani Agnieszka Kowalik-Urbaez. Fragmenty powieści przeczyta aktor Teatru Narodowego w Warszawie, Grzegorz Kwiecień. Początek prezentacji książki o godz. 17:30.

W programie Spotkania z Angolą znajdą się również inne atrakcje.

Anna Augustyńczyk

 Dokument bez tytułu