Sporo bramek. Kamerun gra dalej

afryka.org Wiadomości Afryka Sporo bramek. Kamerun gra dalej

Wczoraj 10 bramek, dzisiaj siedem. Finiszowe spotkania w grupach nie zawodzą. Dziś kolejnym ćwierćfinalistą została jedenastka Kamerunu, która w jednym z najciekawszych dotychczasowych meczów IV Mistrzostw Narodów Afryki pokonał DR Konga 3:1 i wygrała grupę B. Wszystko rozstrzygnęło się w drugiej połowie. W nagrodę „Nieposkromione Lwy” zmierzą się w 1/4 z Wybrzeżem Kości Słoniowej. W drugiej parze Rwanda zagra z „Lampartami” z DR Konga. Te mecze już w sobotę!

Na pożegnanie z mistrzostwami wygrała Angola. Stało się tak po dwóch trafieniach Ary Papela. Trzy punkty w meczu z Etiopią nic jednak nie dało, bo wcześniej zespół przegrał oba eliminacyjne spotkania. We wtorek kończy rywalizację grupa C. Tam szansę ma jeszcze cały kwartet, więc będzie jeszcze ciekawiej. Przypomnę, że skróty meczów czy bramek można zobaczyć na kanale CAF na YouTube. TUTAJ LINK.

IV MISTRZOSTWA NARODÓW AFRYKI, RWANDA, 16 STYCZNIA – 7 LUTY 2016

GRUPA A

16 stycznia, Kigali, Rwanda – Wybrzeże Kości Słoniowej 1:0. Bayisenge 15.

Kigali, Gabon – Maroko 0:0

20 stycznia, Kigali, Rwanda – Gabon 2:1. Sugira 42., 47. – Boupendza 55.

Kigali, Maroko – WKS 0:1. Zakri 45. karny

24 stycznia, Kigali, Maroko – Rwanda 4:1. Mouaoui 16., 44., Aziz 24., Khadrouf 38. – Ngomirakiza 27.

Butare, WKS – Gabon 4:1. Aka 19., Guiza 65., Mahinde 77., Ble 84. – Obambou 51.

1. Rwanda 3 6 4-5

2. WKS 3 6 5-2

3. Maroko 3 4 4-2

4. Gabon 3 1 2-6

GRUPA B

17 stycznia, Butare, DR Konga – Etiopia 3:0. Lusadisu 44., Luvumvu 46., Munganga 56.

Butare, Angola – Kamerun 0:1. Emane 24.

21 stycznia, Butare, DR Konga – Angola 4:2. Munganga 8., Meschak 18., Mpangi 38., Bope 82. – Gelson 76., Yano 84.

Butare, Kamerun – Etiopia 0:0

25 stycznia, Butare, Kamerun – DR Konga 3:1. Atouba 40., Ngamaleu 52., Nlend 64. – Makusu 48.

Kigali, Etiopia – Angola 1:2. Tesfaye 75. – Papel 54., 73.

1. Kamerun 3 7 4-1

2. DR Konga 3 6 8-5

3. Angola 3 3 4-6

4. Etiopia 3 1 1-5

GRUPA C

18 stycznia, Kigali, Tunezja – Gwinea 2:2. Akaichi 33., 51. – Camara 40., 83.

Kigali, Nigeria – Niger 4:1. Okoro 46., Chikatara 74., 82., 90. – Adebayor 81.

22 stycznia, Kigali, Tunezja – Nigeria 1:1. Akaichi 70. – Chikatara 52.

Kigali, Niger – Gwinea 2:2. Oumarou 37., Moussa 50., – Sylla 39., K.Bangoura 79.

GRUPA D

19 stycznia, Gisenyi, Zimbabwe – Zambia 0:1. Chansa 57.

Gisenyi, Mali – Uganda 2:2. Koita 24., Sinayoko 60. – Ochaya 14., Miya 41., karny

23 stycznia, Gisenyi, Zimbabwe – Mali 0:1. M.Sissoko 82.

Gisenyi, Uganda – Zambia 0:1. Katongo 41.