Śmierć sędziego i kłótnie

afryka.org Wiadomości Sport Śmierć sędziego i kłótnie

Przykre zdarzenie podczas meczu w jednej z niższych lig w Ghanie. Pobity został jeden z sędziów bocznych. Jego obrażenia były na tyle poważne, że po kilku dniach zmarł. Wszystko wydarzyło się podczas meczu Naajoe Royals – Gold Stars w Regionie Zachodnim.

21-letni Kwame Andoh-Kyei zaatakowany został przez fanów zespołu gości niezadowolonych z porażki 0:2. Dostał kilka ciosów w głowę. Niestety, w szpitalu wylądował za późno, zasłabł tam, a zaraz potem zmarł. Kondolencje rodzinie złożył nawet szef Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej Issa Hayatou. Przestrzegł jednocześnie przed atakami na arbitrów. Sędziowie z Ghany już podjęli decyzję, że nie będą prowadzili meczów w Western Region, gdzie doszło do wypadku. Upominają się też o odpowiednią ochronę, która na meczach niższych lig praktycznie nie istnieje.

Co do takich przykrych zdarzeń, to warto też zerknąć na leżącą niedaleko Ghany Sierra Leone. Tam trwa dalsza część brutalnej rozgrywki pomiędzy byłą wielką gwiazdą piłkarską z tego kraju, zawodnikiem m.in. Interu Mediolan Mohamedem Kallonem, a prezydentem tamtejszej futbolowej federacji uroczą panią Isha Johansen. Ta ostatnia, po meczu w którym zagrał klub Kalllona – FC Kallon Junior, miała… uderzyć w szyję znanego piłkarza. Pani Johansen zaprzeczyła, a jednocześnie oskarżyła Kalllona o atak na swoją osobę i wulgarne uwagi. Wszystko skończyło się tym, że policja zatrzymała i przesłuchała Kallona, który z aresztu wyszedł po wpłaceniu kaucji w wysokości 11 tys. funtów.

Sierra Leone, według najnowszego rankingu FIFA, zajmuje 72. miejsce. O jedno „oczko” wyżej niż biało-czerwoni.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu