Śmierć kibiców w Kinszasie

afryka.org Wiadomości Sport Śmierć kibiców w Kinszasie

Kolejny tragiczny piłkarski dramat w Afryce. Z powodu zamieszek śmierć poniosło 15 fanów. Wszystko wydarzyło się w trakcie meczu dwóch najlepszych klubowych zespołów DR Konga, a także czołowych klubowych jedenastek Czarnego Lądu, AS Vita – TP Mazembe.

Spotkania tych dwóch drużyny wywołują ogromne emocje. Tak było też i tym razem. Gospodarze przegrywali 0:1, kiedy kibice miejscowych zaczęli rzucać na boisko kamienie. Interweniowała policja, która użyła gazu łzawiącego. To spowodowało panikę na trybunach. Ludzie się wzajemnie tratowali. Władze prowadzą śledztwo w całej sprawie.

Z informacji wynika, że na stadionie był nadkomplet publiczności. Stade Tata Raphael może pomieścić 50 tys. kibiców. Można sobie wyobrazić, że było ich co najmniej o kilkanaście tysięcy więcej.

Z powodu tego co się stało, władze CAF podjęły decyzję, że niedzielny mecz afrykańskiej Ligi Mistrzów pomiędzy AS Vita, a egipskim Zamalek będzie mogło zobaczyć, ze względów bezpieczeństwa, tylko 5 tys. fanów. Tymczasem za tydzień w drugim meczu grupy A African Champions League TP Mazembe gra u siebie w Lubumbashi z AS Vita.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu