Słonie zagrają z lwami

afryka.org Wiadomości Sport Słonie zagrają z lwami

To bez dwóch zdań największy hit dzisiejszego losowania drugiej i decydującej rundy eliminacji Pucharu Narodów. O awans do finałowego turnieju, który w styczniu i lutym odbędzie się na stadionach RPA zagrają między sobą wicemistrz Afryki Wybrzeże Kości Słoniowej z Senegalem!

Niestety, jednej z tych drużyn zabraknie w przyszłorocznym turnieju. Przed losowaniem rozmawiałem z Prejuce Nakoulmą. Piłkarz Górnika Zabrze i Burkina Faso obawiał się tego, że jego “Ogiery” mogą trafić na “Lwy Terangi”. – Senegal nie wypadł może najlepiej na ostatnim Pucharze Narodów, ale to jedna z najmocniejszych reprezentacji w Afryce – podkreśla Nakoulma.

Teraz “Lwy Terangi”, które w ostatnich latach nie miały dobrej serii w mistrzostwach Czarnego Lądu i dlatego nie były rozstawione, zagrają z Drogbą i spółką.

Z kolei ekipa Nakoulmy i Abdou Razacka Traore z Lechii Gdańsk zmierzy się z jedną z rewelacji rozgrywek Republiką Środkowoafrykańską, która wyeliminowała siedmiokrotnego mistrza Afryki Egipt. W innych ciekawszych parach Zimbabwe zmierzy się z Angolą, Algieria z Libią, a obecny mistrz z “Żurawiami” z Ugandy. Pierwsze mecze 8 i 9 września. Rewanże 12 i 13 października.

Do turnieju finałowego na stadionach Republiki Południowej Afryki awansują zwycięzcy dwumeczów. Stawkę uzupełnią gospodarze. Przypomnę, że eliminacje są rozgrywane w ekspresowym tempie ze względu na to, że CAF zdecydował o tym, żeby turnieje mistrzowskie rozgrywano w latach nieparzystych, tak aby nie kolidowało to z mistrzostwami świata.

ZESTAW PAR 2 RUNDY ELIMINACJI PUCHARU NARODÓW

Wybrzeże Kości Słoniowej – Senegal

Republika Środkowoafrykańska – Burkina Faso

Mali – Botswana

Zimbabwe – Angola

Ghana – Malawi

Liberia – Nigeria

Zambia – Uganda

Republika Zielonego Przylądka – Kamerun

Mozambik – Maroko

Sierra Leone – Tunezja

Gwinea – Niger

Sudan – Etiopia

Libia – Algieria

DR Kongo – Gwinea Równikowa

Gabon – Togo

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu