Sirleaf i Clinton na wieczorze charytatywnym

afryka.org Wiadomości Sirleaf i Clinton na wieczorze charytatywnym

15 maja odbędzie się uroczysty wieczór z udziałem dwóch kobiet, znanych ze świata polityki. Prezydent Liberii Ellen Johnson Sirleaf i senator Hillary Clinton, starająca się o fotel prezydencki w Stanach Zjednoczonych spotkają się na kolacji, której celem będzie zdobycie środków na budowę 50 szkół, wykształcenie 500 nauczycieli i zapewnienie stypendiów dla 5000 dzieci w Liberii.

O ile intencje Sirleaf są szczere, to można dyskutować nad postawą Clinton, promującej swoją osobę jako kandydatkę na pierwszą panią prezydent Ameryki. Tym bardziej, że Sirleaf jest pierwszą panią prezydent Afryki.

W przedsięwzięcie zaangażowały się osobistości świata biznesu, kultury i polityki. Wśród nich znaleźli się: królowa Jordanii Noor, George Soros, Mia Farrow, czy też członkowie amerykańskiego kongresu.

Wieczór odbędzie się w ramach inicjatywy Sirleaf Liberian Education Trust (LET), która ma służyć alfabetyzacji wszystkich Liberyjczyków na poziomie szkoły podstawowej. Po 14 latach wojny domowej Liberia ciągle podnosi się z gruzów. Dzięki uzyskanej pomocy i zaangażowaniu Sirleaf powstało już 18 szkół dla 1300 dziewczynek i kobiet, a kolejne 1000 kobiet pracujących na targach rozpoczęło kursy nauki czytania i pisania.

Liberia to kraj silnie związany swoją historią ze Stanami Zjednoczonymi. Jego założycielami byli wyzwoleni niewolnicy z USA, którzy założyli w 1847 roku państwo o nazwie Liberia.

(kofi)

Więcej informacji o prezydent Ellen Johnson Sirleaf. 

 Dokument bez tytułu