Siasia przyleci do Polski

afryka.org Wiadomości Sport Siasia przyleci do Polski

W najbliższych tygodniach na meczach naszej ekstraklasy ma gościć selekcjoner reprezentacji Nigerii Samson Siasia. Ten były bardzo dobry reprezentant „Super Orłów” ma oglądać w akcji dwójkę piłkarzy, którzy aspirują do gry w kadrze. Chodzi o obrońcę Widzewa Łódź Ugochukwu Ukaha oraz pomocnika Zagłębia Lubin Martinsa Ekwueme.

Przynajmniej tak twierdzi Emmanuel Ekwueme. – Taka informacja pokazała się w naszych mediach. Samson Siasia w jednym z wywiadów powiedział, że w najbliższym czasie wyjeżdża do Izraela, Anglii i Polski obserwować nigeryjskich piłkarzy w akcji. Z tych grających w Polsce chodzi o Ukaha i Martinasa Ekwueme – mówi przebywający obecnie w Lagos Emmanuel Ekwueme. Ten były reprezentant Nigerii, a także gracz takich klubów, jak Polonia Warszawa czy Widzew Łódź sam obecnie rozgląda się za nowym pracodawcą. Raczej nie uśmiecha mu się powrót do trzecioligowej LZS Piotrówka.

Jeśli chodzi o Samsona Siasię, to kilka lat temu była z nim związana ciekawa historia. Niewiele brakowało, że była gwiazda „Super Orłów” wylądowałaby w naszym kraju. Siasia był jednym z kandydatów do zastąpienia w roli trenera Legii Warszawa Dariusza Wdowczyka. Nic wtedy z tego nie wyszło, ale dobrze się stało, że nigeryjski szkoleniowiec nie przyjechał do Polski. Dzięki temu z powodzeniem radził sobie z młodzieżowymi ekipami, a teraz jest selekcjonerem kadry Nigerii, którą ma wyciągnąć z głębokiego kryzysu. A do Polski tak czy inaczej przyleci zobaczyć w akcji piłkarzy z tego kraju.

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu