Seun Kuti & Egypt 80

afryka.org Polecamy Seun Kuti & Egypt 80

Seun Kuti z Nigerii uprawia afro beat, polityczną muzykę, którą stworzył w latach 70. jego ojciec, Fela Kuti. Wraz z 22-osobowym zespołem ojca, Egypt 80, Seun (saksofon i klawiatura) gra mocny big band jazz i afro funk z pulsującymi rytmami, w które wplata przesłania polityczne. 26 lipca wystąpi w Gdyni.

Seun Kuti z Nigerii, syn słynnego Fela Anikulapo Kuti, odziedziczył po ojcu wielką muzyczna charyzmę i temperament. Uprawia afro beat – polityczną muzykę, którą stworzył w latach 70. jego ojciec.

Seun zaczął grać na saksofonie w wieku ośmiu lat, kiedy zaczął pobierac pierwsze lekcje fortepianu. Zaczął występować na scenie już w wieku dziewięciu lat u boku ojca w zespole Egypt 80. Do dziś występuje z tym samym zespołem muzyków, jednakże po śmierci ojca już jakojego lider, wokalista i frontman. Ten-22 osobowy skład wykonuje niezwykle dynamiczną i porywającą odmianę muzyki wywodzącej sie z afrykańskich korzeni, wymieszanych z jazzem i muzyką funk spod znaku Jamesa Browna. Seun Kuti wykonuję zarówno utwory własne jak i te niezapomniane, polityczne songi swojego ojca. Live show wykonaniu Seun Kuti & Egypt 80 to wybuchowy i magiczny spektakl pełen transowego tańca, afro-perkusyjnego szału i genialnych, jazzowych aranży instrumentów dętych. 

Seun Kuti jest najmłodszą osobą w legendarnym zespole, jednak jego charyzma sprawia, że jest bezdyskusyjnym liderem

SEUN KUTI & EGYPT 80 wystąpi w sobotę 26.07 na dużej scenie w Gdyni Kolibkach o godz. 23.00.

Globaltica

 Dokument bez tytułu