Samorząd tnie pensje piłkarzy w Nigerii

afryka.org Wiadomości Sport Samorząd tnie pensje piłkarzy w Nigerii

Nie tylko w Polsce jesteśmy świadkami ingerencji sfer rządowych w ligę piłkarską. W Nigerii samorząd stanu Rivers obciął o połowę pensję piłkarzy klubu Sharks FC.
Należy dodać, że samorząd Rivers State jest właścicielem pakietu większościowego w klubie.

Niemniej, po serii słabych wyników Rekinów, zdecydowano się na obniżenie piłkarskich zarobków o połowę. Jeśli wyniki znacznie się poprawią, pełne pensje zostaną przywrócone. Jeśli nie, przedsięwzięte zostaną bardziej drastyczne kroki.

Trzeba przyznać, że samorząd zainwestował sporo gotówki w piłkarski klub. Zatrudniono trenera Kadiri Ikhana, znanego z pracy z młodzieżówką Nigerii i Enymba FC, a wzmocnień personalnych mógłby im pozazdrościć każdy z ich ligowych rywali. Nie dziwi więc, że miejsce w środku tabeli nikogo nie satysfakcjonuje.

Sami piłkarze okazują zaskakująco dużo zrozumienia dla kontrowersyjnej decyzji. Isa Ali Isa, najlepszy strzelec drużyny, twierdzi, że decyzja ta jeszcze bardziej zmotywuje ich do pracy i pomoże pokazać ich cały potencjał. “Przed nami jeszcze sześć meczy i postaramy się pogrzebać wszystkie problemy nekające ten wielki klub” – kończy Isa.

Łukasz Kalisz

 Dokument bez tytułu