Samba batucada na Placu Defilad

afryka.org Polecamy Samba batucada na Placu Defilad

W czwartek na Placu Defilad zabrzmią bębny! Wpadajcie na wieczór z batucadą.

Jeśli pogoda nie dopisze schowamy się do Cafe Kulturalna.

Zagrają: Ritmodelia, Ritmolanda, Ritmo Bloco i Mamadou Diouf. Na dobry początek wystąpi grupa uczestników warsztatów batucady “Rytmika świata”. Warsztaty zorganizowała fundacja “Afryka Inaczej” i odbyły sie w dniach 1-4 lipca dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy.

☛ Ritmodelia

Ritmodelia to nie tylko grupa perkusyjna ale kilkunastoosobowe nieformalne stowarzyszenie, artystyczny kolektyw, który angażuje się w różnorodne projekty na polu muzyki perkusyjnej. Równolegle z aktywnością koncertową oraz z pogłebianiem wiedzy o muzyce etnicznej grupa pracuje nad własnymi kompozycjami. W 2010 roku ukazała się pierwsza autorska płyta zespołu pod tytułem „It’s not batucada!“, na której znalazło się 10 instrumentalnych utworów. Zespół współtworzą profesjonalni i aktywni perkusiści i „przeszkadzajkarze”, którzy na co dzień grają i nagrywają z najbardziej znanymi wykonawcami, zespołami i orkiestrami polskiej sceny muzycznej. Poszczególni muzycy Ritmodelii są uznanymi wykonawcami muzyki klasycznej, jazzowej, folkowej, awangardowej i rozrywkowej w tym: rocka, popu, soulu, r’n’b, hip-hopu, reggae, salsy… Dzięki doświadczeniu i znajomości tak odmiennych stylów muzycznych program Ritmodelii jest bardzo różnorodny i stale rozwija się i wzbogaca o nowe pomysły.

Skład na koncert w Kulturalnej: Nikodem Bąkowski, Ania Patynek, Kuba Pogorzelski, Leo Vilhena, Bogusz Wekka, Miki Wielecki, Amar Ziembiński. Gościnnie Eric Folly (voc).

☛ Ritmolanda, czyli grupa perkusyjna z Holandii wystąpi w składzie: Paul van Nispen, Carolien Sleven, Milan Pestel, Remco Klerks, Bas Kok, Pim Buitenhek, Sjoerd Rooseboom, Joey van der Krogt.

☛ Ritmo Bloco

Potężna, 30-osobowa, otwarta grupa batucady szkolona przez Mikiego Wieleckiego i innych muzyków z Ritmodelii.

☛ Za DJką stanie Mamadou Diouf, czyli połowa projektu aFrykasy SunSystem, grającego muzykę z Afryki i Karaibów.

A tak było na warsztatach:


☛ Wstęp: wolny.

Zadanie realizowane dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy.


 Dokument bez tytułu