Ruszył pierwszy polski portal o Afryce

afryka.org Wiadomości Ruszył pierwszy polski portal o Afryce

Ruszył portal Afryka.org, pierwszy polski portal o Afryce. To dopiero pierwsza odsłona projektu – zapewniają jego autorzy.

Portal Afryka.org powstał 7 maja br. Ideą portalu jest promocja Afryki i Afrykańczyków w Polsce. Zrywa z kreowaniem tego wizerunku jako kontynentu HIV, słoni i wojen. Chce mówić o sprawach, które łączą Afrykę i Polskę.

Afryka.org to reakcja na rosnące zainteresowanie kontynentem afrykańskim w Polsce. Dotychczas było niewiele informacji o Afryce w języku polskim. Rozrzucone po różnych serwisach i często koncentrujące się na negatywnym aspekcie afrykańskiej rzeczywistości bądź subiektywnym opisie podróży. Portal powstał po to, żeby mówić o współczesnej Afryce i jej tradycji.

Równie ważne są blogi prowadzone przez Afrykańczyków mieszkających w Polsce. Cykle „Sami o sobie” i „Blog Mamadou Dioufa” komentują sprawy ważne z punktu widzenia afrykańskiej diaspory. Podobną rolę spełnia inna seria artykułów „Mój dzień w Polsce”. A już wkrótce na portalu rozpocznie się nowy cykl „Poznaj Afrykę!”.

(Afryka.org)

 Dokument bez tytułu