To będzie wyjątkowe lato w mieście. Zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i wszystkie osoby, które czują się młode duchem, na wyjątkowy cykl wydarzeń kulturalnych i spotkań z muzyką oraz kulturą Afryki.
Z racji pandemii i obostrzeń sanitarnych wydarzenia odbędą się w tym roku, z mniejszą niż planowana widownią, dlatego planujemy również transmisje online, dostępną na stronie www.afryka.org. Każdy będzie miał możliwość uczestniczenia w koncertach, warsztatach i wykładach, które przygotowały z myślą o najmłodszych, trochę starszych i ich rodzicach Fundacja „Afryka Inaczej” i Dom Spotkań z Historią we współpracy z BarKą. Zaczynamy 20 lipca koncertem i warsztatami w Domu Spotkań z Historią. Wstęp wolny. Ważne! Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy i obowiązuje limit miejsc. Możemy wpuścić tylko 25 osób na widownię. Niezbędne są wcześniejsze zapisy drogą email na adres recepcja@dsh.waw.pl
20 lipca, Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, Warszawa. Początek g. 18. Spotkanie poprowadzi Mamadou Diouf.
Warsztaty: Jaka to muzyka?
Spotkanie z afrykańską muzyką. Afrykański didżej mieszkający w Warszawie, wprowadzi uczestników tych warsztatów w świat współczesnej muzyki z Afryki, która brzmi inaczej niż ta, grana na bębnach. Spotkanie poprowadzi DJ Sam, czyli Yaya Samaké, Malijczyk, który mieszka w Polsce.
Koncert zespołu Sahel Blues Trio
Grupa złożona z senegalskich muzyków wspierana przez Grzegorza Rytkę na saksofonie. Inspiracją dla ich muzyki, jest ich rodzinny Senegal, blues i reggae. Grupa występuje w składzie: Mamadou Diouf i Paco Sarr. Swoją muzyką opowiedzą o tym zachodnioafrykańskim kraju.
Warsztaty z robienia afrykańskich warkoczyków
Warkoczyki to jedna z najbardziej znanych afrykańskich fryzur. Moda na afro-warkoczyki przywędrowała także do Europy. Podczas warsztatu najmłodsi będą mogli nauczyć się robienia warkoczyków pod okiem afrykańskiej instruktorki z Konga, Inedes Maboundy, która potrafi zapleść włosy w misterne sploty i zrobić każdego na afro. Z powodu sytuacji epidemiologicznej warsztaty będą dostępne wyłącznie w formie online, w formie filmu instruktażowego, dostępnego na YouTube i na Facebooku oraz na stronie www.afryka.org
Wydarzenie odbywa się dzięki dofinansowaniu Miasto Stołeczne Warszawa