RPA wreszcie docenione

afryka.org Kultura Muzyka RPA wreszcie docenione

Dwaj światowej sławy raperzy potwierdzili rozpoczęcie współpracy z lokalnymi gwiazdami. HHP i Prokid już wkrótce będą mieli szansę zaistnienia na rynku międzynarodowym.

Hip hop w RPA na pewno nie jest wiodącym gatunkiem muzycznym. Popularny w kręgach klasy średniej, nie ma szans przebicia się przez dominujący house. To jednak nie odstrasza raperów. Z roku na rok, znacznie rośnie jakość produkcji i to właśnie zaczęli zauważać zagraniczni menedżerowie.

Niecały miesiąc temu kraj obiegła plotka, jakoby HHP miał nawiązać współpracę z Nasem. Raper szybko potwierdził tę informację. Za udział w utworze „Keledimo”, popularny Jabba zobowiązał się zapłacić Nasowi 100 tysięcy dolarów. Jak sam przyznał, mógłby nie płacić wcale, ale wolał to zrobić, by uniknąć ewentualnych opóźnień wydania jego albumu „Dumela”. Oprócz amerykańskiej gwiazdy, na krążku znajdzie się również Wyclef Jean.

To jednak nie był koniec pozytywnych niespodzianek. Podczas swojej planowanej wizyty w Południowej Afryce, Bow Wow nagra kilka piosenek z Prokidem. Amerykanin wyróżnił tym samym rapera, który jest jednym z bardziej cenionych twórców muzyki hip hop w RPA.

Obie gwiazdy będą mówić o szczegółach kolaboracji na wspólnej konferencji prasowej w Johannesburgu.

Mb

 Dokument bez tytułu