RPA: Piękny gang

afryka.org Wiadomości RPA: Piękny gang

W Republice Południowej Afryki grasuje gang młodych i pięknych kobiet, które żyją z kradzieży dokumentów, kart kredytowy i czeków.

Dziewczyny szukają ofiar w luksusowych siłowniach i klubach golfowych, polując na rzeczy pozostawione w samochodach i w szatniach. Najczęściej korzystają z nieuwagi ofiar lub usypiają ich czujność swoim urokiem osobistym. Po zdobyciu odpowiednich dokumentów oczyszczają z pieniędzy konta bankowe.

Rzecznik południowoafrykańskiej policji, inspektor Vishnu Naidoo, potwierdził, że organy ścigania prowadzą śledztwo w sprawie dziesięciu dokonanych przez gang kradzieży. Powiedział też, że młode i eleganckie złodziejki doskonale potrafią wtopić się w otoczenie. Przy pobieraniu pieniędzy nie wzbudzają podejrzeń pracowników bankowych. Trzy kobiety z obywatelstwem RPA zostały już aresztowane, jednak policja uważa, że zatrzymań będzie więcej.

Kiedy gang odwiedza wybrane miasto, lokalne banki tracą nawet do 100 tys. dolarów – potwierdza szefowa południowoafrykańskiego Centrum do Spraw Walki z Przestępczością Bankową Kalyani Pillay. Z raportu Centrum wynika, że w 2010 roku na skutek kradzieży samych tylko numerów kart kredytowych banki w RPA straciły ponad 40 mln dolarów.

maru

 Dokument bez tytułu