RPA coraz bliżej!

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej RPA coraz bliżej!

Mundial coraz bliżej! Już za 470 dni na południowoafrykańskich boiskach najlepsi piłkarze świata rozegrają mecze o najważniejsze futbolowe trofeum. To pierwsza tak duża impreza sportowa, organizowana w Afryce.

Z myślą o polskich kibicach i osobach zainteresowanych nie tylko sportem, Fundacja „Afryka Inaczej” wspólnie z Ambasadą RPA w Polsce, przygotowała specjalny serwis mundialowy Afryka.org/rpa2010 Internauci znajdą w nim bieżące wiadomości dotyczące mundialu, informacje o ciekawych miejscach i historii tak mundialu, jak i RPA oraz afrykańskich drużynach, rywalizujących o zagranie w wielkim finale.

Fakt, że mundial odbywa się w Afryce, jest doskonałą okazją, aby zaprezentować ten kontynent znacznie szerszemu gronu odbiorców. Przy okazji przyglądania się sportowym rozgrywkom, każdy użytkownik serwisu będzie mógł dowiedzieć się więcej o kontynencie afrykańskim, o którym w Polsce mówi się wciąż bardzo mało. Będzie też mógł dodawać do niego własne treści.

Serwis internetowy Afryka.org/rpa2010 służy promocji Afryki i RPA – mówi Mamadou Diouf z Fundacji „Afryka Inaczej”. – Jest też jedynym takim serwisem w języku polskim, poświęconym mundialowi wyłącznie z afrykańskiej perspektywy. Zbyt często zapominamy, kto wiedzie teraz prym na ligowych boiskach Europy Zachodniej. Drogba, Essien, Kameni – ich wszystkich zobaczymy na meczach poprzedzających mundial, a może i w spotkaniach finałowych. I nie będą tam występować w barwach ligi francuskiej czy też angielskiej. Będą reprezentować swoje afrykańskie ojczyzny.

Serwis mundialowy jest drugim dużym projektem internetowym Fundacji „Afryka Inaczej” Pierwszym z nich był serwis Afryka.org.

Kofi

 Dokument bez tytułu