RPA 2010: „Zapomnijcie o planie B”

afryka.org Wiadomości Sport RPA 2010: „Zapomnijcie o planie B”

„Nie ma wątpliwości, że przyznanie Republice Południowej Afryki prawa do organizacji Mistrzostw Świata w 2010 roku było właściwą decyzją” – oświadczył generalny sekretarz FIFA Jerome Valcke. – „Powinniśmy zapomnieć o możliwości przeniesienia tej imprezy do innego państwa” – zapewniał dziennikarzy.

„Jest jeszcze mnóstwo pracy do wykonania ale z drugiej strony widzę jak dużo zostało już zrobione” – tłumaczył Valcke. – „W 2004 roku, na 18 miesięcy przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Niemczech, również nie wszystko działało jak powinno, a jednak impreza zakończyła się sukcesem.”

Sekretarz generalny FIFA przyznał jednak: „Niepokoi nas międzynarodowy kryzys gospodarczy, który podwyższył w RPA koszty budowy o 10%. Zdajemy sobie sprawę, że przy tak kompleksowym i złożonym przedsięwzięciu od czasu do czasu mogą pojawiać się trudności. Możliwe, że będą związane z którymś ze stadionów, albo z pieniędzmi lub personelem. Jednak musimy myśleć pozytywnie i dbać o to by Republika Południowej Afryki pozostała na właściwej ścieżce” – zakończył Valcke.

Piotrek Chmielewski

 Dokument bez tytułu