Rozstrzygnięcia w grupie A

afryka.org Wiadomości Sport Rozstrzygnięcia w grupie A

W Europie rozgrywki w wielu krajach jeszcze się nie rozpoczęły, tymczasem w Afryce kibice mają już za sobą półmetek meczów w fazie grupowej Champions League. W weekend rozegrano trzecią rundę spotkań. Do ostatecznych rozstrzygnięć pozostało jeszcze trochę czasu, ale wydaje się, że część odpowiedzi na pytanie kto awansuje do wielkie czwórki jest już znana. Przynajmniej jeżeli chodzi o grupę A.

Tu w niedzielnych spotkaniach wygrane zanotowali gospodarze. Nigeryjska Enyimba Aba pokonała 2:0 Raję Casablanca, a sudański Al-Hilal uporał się z kameruńskim Coton Sport 2:1. Te rezultaty sprawiły, że na czele tabeli z siedmioma punktami zespoły z Nigerii i Sudanu. Ich rywale mają do odrobienia sześć punktów. W trzech kolejnych spotkaniach będzie trudno zniwelować taką stratę.

W grupie B uratował się jeden z faworytów afrykańskiej Champions League Al-Ahly. Jedenastka z Kairu pokonała u siebie 2:0 MC Algier i dalej jest w grze o awans. W ostatnim meczu trzeciej serii gier grupowych Wydad Casablanca zremisował z Esperance Tunis 2:2. W tej grupie o awans do półfinałów powalczą trzy zespoły. Tutaj do rozstrzygnięć jest jeszcze daleko. Kolejna seria gier za dwa tygodnie.

Grupa A

Raja Casablanca (Maroko) – Coton Sport (Kamerun) 0:0

Enyimba (Nigeria) – Al- Hilal (Sudan) 2:2

Al-Hilal – Raja 1:0

Coton Sport – Enyimba 2:3

Enyimba – Raja 2:0

Al-Hilal – Coton Sport 2:1

Tabela

1. Enyimba 3 7 7:4

2. Al-Hilal 3 7 5:3

3. Coton Sport 3 1 3:5

4. Raja 3 1 0:3

Grupa B

MC Alger (Algieria) – Esperance Tunis (Tunezja) 1:1

Al-Ahly (Egipt) – Wydad Casablanca 3:3

Wydad Casablanca – MC Alger 4:0

Esperance – Al-Ahly 1:0

Al-Ahly – MC Alger 2:0

Wydad Casablanca – Esperance

Tabela

1. Wydad 2 4 7:3

2. Al-Ahly 3 4 5:4

3. Esperance 2 4 2:1

4. MC Alger 3 1 1:7

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu