Rewolucje nie przeszkodziły w dobrej grze

afryka.org Wiadomości Sport Rewolucje nie przeszkodziły w dobrej grze

Za nami mecze kolejnej rundy afrykańskiej Ligi Mistrzów. Szkoda, że sprawy boiskowe zdominowały zadymy i przerwanie spotkania Zamalek SC z Club Africain. Ciekawie było jednak przede wszystkim na piłkarskiej murawie.

Tak jak pisałem wcześniej spore problemy mieli piłkarze Dynamos Harare. Wydawało się, że po pierwszym wygranym meczu u siebie 4:1 w rewanżu w Algierze nie będą mieli kłopotów z utrzymaniem sporej bramkowej zaliczki. Na nieszczęście dla siebie przegrali 0:3 i pożegnali się z rozgrywkami. Ekipa Dynamos kończyła zresztą mecz w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach…

W 1/8 Africain Champions League znaleźli się tacy faworyci , jak triumfatorzy dwóch ostatnich edycji Ligi Mistrzów TP Mazembe z DR Konga, egipski Al Ahly czy nigeryjska jedenastka Enyimba Aba. Te trzy kluby w ostatnich latach zdecydowanie zdominowały rozgrywki.

Zwraca uwagę dobra postawa zespołów z Afryki Północnej. W walce o awans do rozgrywek grupowych staną po dwie klubowe jedenastki z Maroka, Algierii czy Tunezji. Widać, że przerwa w rozgrywkach spowodowanych rewolucjami nie przeszkodziła tam drużynom w solidnych przygotowaniach.

Największym przegranym 1/16 Ligi Mistrzów jest pięciokrotny triumfator tych rozgrywek Zamalek SC.

WYNIKI 1/16 AFRYKAŃSKIEJ LIGI MISTRZÓW

Enyimba FC (Nigeria) – Union Sportive de Bitam (Gabon) 2:1. Pierwszy mecz 0-0

Moloudia Club d’Alger (Algieria) – Dynamos Harare (Zimbabwe) 3:0. Pierwszy mecz 1-4

Grupo Desportivo Interclube (Angola) – Merrikh (Sudan) 2:0. Karne 3-2. Pierwszy mecz 0-2

Djoliba (Mali) – ASC Les Jaraafs (Senegal) 1:1. Pierwszy mecz 0-3

ASPAC FC (Benin) – Esperance Tunis (Tunezja) 2:0. Pierwszy mecz 0-5

Raja Club Athlétic (Maroko) – Stade Malien (Mali) 1:0. Pierwszy mecz1-2

Zamalek (Egipt) – Club Africain (Tunezja) przerwany przy stanie 2:1. Pierwszy mecz 2-4

Club Recreativo Caala (Angola) – El Hilal (Sudan) 1:1. Pierwszy mecz 0-3

Simba Sports Club (Tanzania) – TP Mazembe (DR Konga) 2:3. Pierwszy mecz 1-3

Kano Pillars (Nigeria) – Widad de Casablanca (Maroko) 0:0. Pierwszy mecz 0-2

AS. du Faso – Yennega (Burkina Faso) – E.S. De Setif (Algieria) 3:4. Pierwszy mecz 0-2

Coton Sport de Garoua (Kamerun) – AS V. Club (DR Konga) 2:0. Pierwszy mecz 1-0

Supersport (RPA) – Al Ahly (Egipt) 1:0. Pierwszy mecz 0-2

Young Buffaloes FC (Suazi) – Zesco United (Zambia) 0:2. Pierwszy mecz0-5

J. C. A. Treichiville (Wybrzeże Kości Słoniowej) – Ittihad (Libia) – z powodu sytuacji politycznej w obu krajach zostanie rozegra tylko jeden mecz. Mecz ma się odbyć w najbliższych dniach w Bamako

Motor Action F. C. (Zimbabwe) – Asec Mimosas (WKS). Rozegrano tylko jeden mecz w Zimbabwe. Drużyna z Wybrzeża K0ści Słoniowej wygrała w karnych 4-2 i awansowała do 1/8 rozgrywek