Reportaż o chłopakach ulicy z Ugandy

afryka.org Bez kategorii Reportaż o chłopakach ulicy z Ugandy

Zapraszam do obejrzenia reportażu o projekcie teatralno-taneczny w ośrodku wychowawczym w Różanymstoku , w którym biorą udział chłopcy z Ugandy – wychowankowie pragramu Adopcja na odległość. Reportaż ukazał się w programie”Cotygodnik” w Religia.tv,

 

 

CHŁOPCY Z UGANDY NA ULICACH MIASTA

Majówka dla chłopaków rozpoczęła się na Krakowskim Przedmieściu. Przed południem wspólnie z wolontariuszami MWDB udali się na spacer po starówce gdzie zachwycili przechodniów – typowymi już dla siebie – akrobatycznymi umiejętnościami, tańcem i śpiewem. W południe zaproszono ich na mszę odpustową do Parafii w Józefosławiu. Rozrywką dnia okazały się dla nich gokarty na torach wyścigowych Imola w Piasecznie. Wieczorem udali się na spotkanie do Parafii św. Anny w Piasecznie, a potem… raz jeszcze na gokarty. Kolejny dzień przyniósł ciąg dalszy rozrywki. Kino 5D Fort Wola zaprosiło nas na filmy, dzięki którym chłopcy mogli przenieść się w morskie głębiny, starożytne labirynty i powietrzne przestworza. Z pięciowymiarowej przestrzeni wturlaliśmy się do Hulakuli w Centrum Rodzinnej Rozrywki, aby na torach kręgielni rozegrać polsko-ugandyjskie starcia. Zebrawszy siły na dachu BUWu, przy kawałku pizzy, a później lodów, ruszyliśmy do Pałacu Kultury, gdzie jak tylko nadarzyła się okazja chłopcy wraz z wolontariuszami poderwali się do tańca. Kto był to widział. Dzisiejsze wojaże chłopcy zakończyli powrotem podziemną komunikacją miejską – metrem. Można uznać, że była to niemniejsza atrakcja niż poprzednie. Potem już tylko animacja misyjna w Parafii Św. Tomasz na Ursynowie, wieczorny odpoczynek, chwile tylko dla siebie, krótki sen, bo przecież czeka następny, dzień… Jutro odbędą się spotkania w Parafii Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie i oraz w kościele Bł. Władysława.

 

WARSZTATY TANECZNE 

To juz trzeci dzień przygody chłopaków z Ugandy w Różanymstoku. Po długiej poniedziałkowej podróży i wspólnej kolacji, chłopcy zostali rozlokowani w bursie. We wtorek rano rozpoczęła się wspólna warsztatowa praca nad spektaklem „Ugryziona Pietruszka”. Cztery godziny intensywnego warsztatu break dance’owego, 1.5 godziny warsztatów dramowo – teatralnych  oraz 1.5 godzinny warsztatu muzycznego – efektem którego było nagranie wspólnych aranżacji muzycznych. To był owocny dzień! Środa rano – kolejne warsztaty taneczne – połączone z grupą polskich chłopaków z ośrodka salezjańskiego – po kilkugodzinnej sesji powstała wspólna choreografia oparta na tradycyjnym tańcu ugandyjskim oraz breakdance.  Chłopcy są cały czas uśmiechnięci. W chwilach wolnych spotykają się ze swoimi rówieśnikami. Pobyt chłopców na Białostocczyźnie cieszy się dużym zainteresowaniem. 

 Dokument bez tytułu