Rekordowy tłum na stadionie!

afryka.org Wiadomości Sport Rekordowy tłum na stadionie!

O takiej frekwencji mogą pomażyć największe europejskie kluby! Decydujące mecz w fazie grupowej afrykańskiej Champions League elektryzują fanów w wielu krajach. Na najbliższym, piątkowym starciu Al-Ahly z Esperance Tunis na stadionie w Kairze spodziewanych jest 100 tys. kibiców!

Spotkanie pomiędzy mistrzem Egiptu, a Tunezji ma zdecydować o tym, która z dwóch drużyn awansuje do półfinałów Ligi Mistrzów. Na razie przewagę w grupie B ma Esperance, które o trzy punkty wyprzedza “Czerwone Diabły” z Kairu. W walce o awans mocno liczy się też Wydad Casablanca. Jedenastka z Maroka, która kuchennymi drzwiami awansowała do fazy grupowej, spisuje się nadspodziewanie dobrze i póki co z 7 punktami zajmuje drugą lokatę w grupie, a w piątek czeka ją spotkanie z najsłabszym MC Alger. Ostatni remisowy mecz Wydad z Al-Ahly w Casablance obejrzało aż 80 tys. fanów.

Wracając do spotkania Al-Ahly z Esperance. Pozostaje mieć nadzieję, że nie dojdzie do takich scen, jakie miały miejsce rok temu. Wtedy oba zespoły spotkały się ze sobą w półfinałach, a po drugim meczu w Kairze doszło do wielkich zadym. Egipcjanie nie mogli się pogodzić z porażką w dwumeczy i o mało co nie doszło do spalenia siedziby Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej, która swą siedzibę ma właśnie w stolicy Egiptu.

Na stadionach w Egipcie, a na kairskim International Cairo Stadium nie jest ostatnio bezpiecznie. Wystarczy tylko przypomnieć zamieszki z kwietniowego meczu Zamalek z tunezyjskim Club Africain, które kosztowały czołowy egipski klub wykluczenie z pucharowych rozgrywek.

Do starć z policją doszło też w trakcie niedawnego meczu Al-Ahly z Kima Aswan. W wyniku starć z policją 130 osób zostało rannych. Działacze mistrza Egiptu mają nadzieję, że tym razem odbędzie się bez jakichkolwiek problemów nie tylko na boisku, ale też poza piłkarską murawą.

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu