Radość przeżywa się tylko wtedy, gdy sprawia się ją innym

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Radość przeżywa się tylko wtedy, gdy sprawia się ją innym

Chciałam podzielić się z wami wspomnieniami z ostatniej imprezy, zorganizowanej dla młodzieży z Fundacji. Tego typu zabawy organizujemy już od trzech lat. W tym roku także przygotowaliśmy Integracyjny Bal Karnawałowy.

Od pięciu lat w Warszawie działa prężnie grupa młodzieży, która współpracuje z Fundacją Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Ma na swoim koncie niejeden sukces, organizuje różnego rodzaju imprezy iędzy innymi: zbiórkę pieniędzy na operację dla Filipa, zabawek dla domów dziecka, a także przyczyniła się do spełnienia marzenia osoby niepełnosprawnej (program spełniamy marzenie), która pragnęła spotkać się z samym Michałem Żebrowskim. Do tego spotkania doszło w listopadzie w teatrze Komedia.

Praca nad tym wydarzeniem rozpoczęła się znacznie wcześniej, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Podzieliliśmy się obowiązkami: zakupy, robienie kotylionów, wybór utworów muzycznych, zabaw konkursowych i nagród, powitanie gości, przygotowanie szatni oraz dekoracji sali, obsługa gości, a także znalezienie sponsorów. 16 stycznia (piątek) br. udekorowaliśmy salę, natomiast w sobotę 17 stycznia o 12:00 byliśmy już w szkole gotowi do ostatniego etapu przygotowań. O godz. 16:00 zaczęło się…

Pani Hanna Szczepańska-Ploch – choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Mazowiacy rozpoczęła poloneza. Myśl przewodnia imprezy brzmiała: „Wszyscy jesteśmy gwiazdami”. Zagrali i zaśpiewali dla nas uczniowie Hubert Zawada i Piotr Zaboklicki.

Wspólnie z koleżanką Katarzyną Kmiołek poprowadziłam zabawę. Było wiele konkursów i nagród, śmiechu co niemiara i bufet z pysznościami przygotowanymi przez nas oraz rodziców. Jak z pewnością wiecie, każdy bal ma swoją królową i swojego króla. U nas oczywiście i tego nie zabrakło. Królem balu został Marcin, królową zaś Kinga

Na zakończenie balu wszystkim obecnym wręczylismy upominki ufundowane przez p. Agnieszkę Desoń – dyrektor sklepu Carrefour w Galerii Mokotów oraz p. Anetę Podstawkę- Dąbrowską – Manager kina Cinema City w Arkadii, którym serdecznie dziękujemy.

Podczas zabawy Dyrektor FKKAON H.Szczepańska-Ploch wręczyła odznakę Wolontariusza Rzeczypospolitej Polskiej nastepujacym uczniom: Julii Felix, Żanecie Siporskiej oraz Marcinowi Jaskólskiemu za wieloletnią dziełalność w wolontriacie.

Wystarczy jeden gest, choćby uczestnictwo na tego typu uroczystości, by sprawić radość innym ludziom. My już to zrobiliśmy.

„Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem” – Gabriel Garcia Marquez.

W też o tym pamiętajcie!

Julia Felix

 Dokument bez tytułu