Puchar się odbędzie

afryka.org Wiadomości Sport Puchar się odbędzie

Przed momentem rozmawiałem z selekcjonerem reprezentacji Mali Henrykiem Kasperczakiem. Naszego doświadczony trenera zastałem akurat na lotnisku, właśnie wylatuje z Paryża do Bamako, gdzie w poniedziałek rozpoczyna się zgrupowanie jego “Orłów” przed dwoma ostatnimi meczami w eliminacjach PNA z Malawi na wyjeździe i z Algierią u siebie.

Trenera Kasperczaka zapytałem m.in. co sądzi o zamieszaniu wokół terminu samego turnieju i czy mistrzostwa, z powodu epidemii wirusa Ebola, się odbędą. Oto jego opinia:

Docierają do mnie wszystkie informacje, rozmawiam też z ludźmi z federacji. Pod tym względem jestem oczywiście na bieżąco. Z tego co słyszę, to nie sądzę, żeby się coś zmieniło. CAF stoi na stanowisku, że turniej w Maroku ma być rozegrany w terminie wcześniej zaplanowanym i tak też z pewnością będzie – uważa polski szkoleniowiec.

Ciekawy jestem Waszych opinii.

Przypomnę, że decydująca faza meczów w eliminacjach Pucharu Narodów już za kilka dni. Mistrzostwa w Maroku mają się odbyć w dniach 17 stycznia – 7 lutego. Czy faktycznie dojdą do skutku? Afrykańska Konfederacja Piłkarska (CAN) ostateczną decyzję ma podjąć w najbliższy wtorek.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu