Puchar Narodów Afryki. Gospodarze triumfują

afryka.org Wiadomości Sport Puchar Narodów Afryki. Gospodarze triumfują

Dziś kolejne mecze 1. rundy eliminacji Pucharu Narodów Afryki 2013. Na razie triumfują gospodarze. I reprezentacji Malawi i jedenastce Ugandy udało się odrobić straty z pierwszych spotkań. Ci pierwsi pokonali u siebie Czad 2:0, a z kolei “Żurawie” rozgromiły Kongo aż 4:0.

Ja w szczególności ciekaw jestem występu drużyny z Wysp Świętego Tomasza i Książęcej. Czy uda im się utrzymać zaliczkę z pierwszego spotkania przeciwko Sierra Leone (2:1)? Łatwo we Freetown na pewno nie będzie. Awans tej zupełnie nieznanej, nawet na kontynencie afrykańskim drużyny, do kolejnej rundy eliminacji Pucharu Narodów byłby naprawdę sporą sensacją.

W kolejnym zakończonym meczu strasznie męczyli się piłkarze Kamerunu. “Nieposkromione Lwy” dopiero w końcówce zdobyły  zwycięskiego gola w potyczce z Gwineą-Bissau.

Z kolei Nigeria po godzinie gry prowadzi z Rwandą 2:0. Gole zdobywali Ikechukwu Uche (brat znanego z występów w Wiśle Kraków Kalu Uche) i Ahmed Musa.

PS. Sensacji we Freetown raczej nie będzie. Po 40 minutach Sierra Leone prowadzi z reprezentacją Wysp Świętego Tomasza i Książęcej aż 4:1. Straty gospodarze już nadrobili z nawiązką…

ZESTAW PAR 1. RUNDY ELIMINACJI PUCHARU NARODÓW
PIĄTEK

Egipt – Republika Środkowoafrykańska 2:3 rewanż 30 czerwca
Algieria – Gambia 4:1. Pierwszy mecz: 2:1
SOBOTA
Malawi – Czad 2:0. Pierwszy mecz 2:3

Uganda – Kongo 4:0. Pierwszy mecz: 1:3

Kamerun – Gwinea-Bissau 1:0. Pierwszy mecz: 1:0

Nigeria – Rwanda 2:0. Pierwszy mecz: 0:0

Sierra Leone – Wyspy Świętego Tomasza i Książęca 4:2. Pierwszy mecz: 1:2
Wyspy Zielonego Przylądka – Madagaskar 3:1. Pierwszy mecz: 4:0
Namibia – Liberia 0:0. Pierwszy mecz: 0:1
NIEDZIELA
Zimbabwe – Burundi (1:2)

Mozambik – Tanzania (1:1)

Togo – Kenia (1:2)
DR Konga – Seszele (4:0)
Benin – Etiopia (0:0)
2 RUNDA
Zwycięzcy spotkają się zespołami, które w styczniu i lutym wystąpiły w PNA. To 16 ekip: Zambia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Mali, Ghana, Tunezja, Sudan, Gwinea Równikowa, Gabon, Senegal, Libia, Burkina Faso, Angola, Maroko, Niger, Gwinea, Botswana.
Do finałów awansują zwycięzcy dwumeczów, które odbędą się w dniach 8 września, 13 października. Stawkę uzupełnią gospodarze 29 Pucharu Narodów reprezentacja Republiki Południowej Afryki.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu