Puchar dla Nakoulmy. Jak w Zabrzu wyróżniono reprezentanta Burkina Faso

afryka.org Wiadomości Sport Puchar dla Nakoulmy. Jak w Zabrzu wyróżniono reprezentanta Burkina Faso

Po Pucharze Narodów Afryki pora wrócić na domowe podwórko. Dziś ligowe rozgrywki wznawia T-Mobile Ekstraklasa. Na polskich boiskach nie zabraknie piłkarzy z Czarnego Lądu. Jednym z nich jest Prejuce Nakoulma. Można powiedzieć, że reprezentant Burkina Faso, to o prawdziwy szczęściarz. Runda rewanżowa jeszcze się nie rozpoczęła, a Prejuce już dostał nagrodę. Specjalny puchar „Prezesowi” wręczyli fani Górnika na oficjalnej prezentacji zespołu.

PREJUCE NAKOULMA Z PUCHAREM DLA NAJLEPSZEGO PIŁKARZA GÓRNIKA ZABRZE W 2011 ROKU. FOT. MICHAŁ CHWIEDUK

Podczas świetnie zorganizowanej przez kibiców z Zabrza prezentacji Nakoulma został wyróżniony pamiątkowym pucharem za to, że był najlepszym zawodnikiem zespołu w 2011 roku. Popularnego wśród fanów „Prezesa” bardzo ucieszyła ta nagroda. – Na prezentacji zobaczyłem, jak wielu mamy kibiców. To bardzo cieszy. Szkoda tylko, że w większej ilości nie mogą teraz oglądać naszych ligowych meczów – mówi piłkarz.

“PREZES” NAKOULMA GRA W GÓRNIKU Z NUMEREM 14. FOT. MICHAŁ CHWIEDUK

Reprezentant Burkina Faso czuje się zobowiązany do odwdzięczenia się swoim fanom jeszcze lepszą grą. – Zrobię wszystko, żeby zaprezentować się jak najlepiej. I nie chodzi tylko o najbliższy mecz z Legią Warszawa, ale o całą rundę. Trzeba będzie strzelić kilka bramek, żeby dać kibicom trochę radości. Ja bardzo się cieszę z tego pucharu, który od nich otrzymałem – podkreśla.

REPREZENTANT BURKINA FASO WCHODZI NA SCENĘ W TOWARZYSTWIE MODELEK I UTWORU SHAKIRY “WAKA, WAKA”. FOT. MICHAŁ CHWIEDUK

Póki co Nakoulma odrabia treningowe zaległości. Przez kilka tygodni nie trenował przecież z Górnikiem, a przygotowywał się i grał w Pucharze Narodów Afryki. Na stadionach Gwinei Równikowej mógł skonfrontować swoje siły choćby z wielkimi gwiazdami z Wybrzeża Kości Słoniowej, Didierem Drogbą czy Yaya Toure na czele. Wystąpił też w meczu przeciwko Sudanowi. Niestety, jego „Ogierom” nie udało się na boiskach Czarnego Lądu niczego zwojować.
– Mam trochę treningowych zaległości. Rozmawiałem z trenerem Nawałką i mam teraz dodatkowe treningi, żeby być jak najlepiej przygotowany do rozgrywek – mówi ambitny napastnik Górnika.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu