Przyjeżdżajcie!

afryka.org Wiadomości Przyjeżdżajcie!

Egipcjanie wzywają. Już nie do nowej rewolucji, ale do powrotu turystów.

Egipt stracił turystów wraz z rozpoczęciem protestów, które doprowadziły do obalenia prezydenta Hosniego Mubaraka. Egipska gospodarka zależy w dużym stopniu od przemysłu turystycznego, który rozwijał się dynamicznie przez ostatnie kilka lat.
Egipcjanie chcą teraz przekonać świat, że Egipt jest bezpieczny. Rewolucja skończona, pomóżcie Egiptowi zostawiając swoje pieniądze w czasie wakacji i wycieczek. Z tym przesłaniem Egipcjanie zwracają się do międzynarodowej społeczności.

Świadkowie twierdzą, że nigdy wcześniej Egipcjanie nie zabiegali aż tak bardzo o turystów. W Muzeum Egipskim turyści otrzymywali róże. Obniżono ceny rejsów po Nilu. Zniżki czekają również na klientów takich hoteli jak kairski Sheraton. Niektórzy twierdzą, że tak tanio w Egipcie niedługo nie będzie i zachęcają do korzystania z okazji, bo obcokrajowców przyjeżdżających w celach turystycznych jest wciąż mało.

Do wznowienia ofert na wyjazdy do Egiptu przygotowują się najwięksi touroperatorzy. Swój powrót planują w marcu i kwietniu, najpóźniej w maju. Mimo to rośnie zainteresowanie Egiptem wśród tych, którzy chcą doświadczyć mniej komercyjnego oblicza turystyki w tym kraju. Później nie będzie to już możliwe. Wszystko wskazuje na to, że znów będzie jak dotychczas, i amatorzy oglądania piramid, ponownie będą musieli to robić w tłumie.

mm

 Dokument bez tytułu