Przebiec przez Saharę

afryka.org Wiadomości Sport Przebiec przez Saharę

Trzy osoby wezmą udział w biegu przez Saharę. W ten sposób przemierzą 6,400 kilometrów. Towarzyszyć im będzie ekipa nowego cyklu dokumentalnego z LivePlanet, firmy producenckiej znanego aktora amerykańskiego, Matta Damona.

Wśród uczestników znajdą się Charlie Engle, Kevin Lin i Ray Zahab. Cała trójka, będzie pokonywać 80 kilometrów dziennie. Bieg przez Saharę zajmie jej 80 dni.

Pomysłodawcą biegu przez Saharę jest Engle, który wcześniej wygrał wyścig przez pustynię Gobi. Przekonał on Damon'a, żeby ten nakręcił film dokumentalny o tym niezwykłym wydarzeniu.

Sam Damon będzie narratorem filmowej opowieści zatytułowanej 'Running the Sahara'. Przedstawi ona zmagania z żywiołem pustyni, który jest codzinnością dla 2,5 miliona nomadów zamieszkujących Saharę.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się 25 października br. w Senegalu, a skończą 25 stycznia 2007 nad Morzem Czerwonym w Egipcie.

Engle, główny bohater filmu leczy się właśnie z uzależnienia od alkoholu i narkotyków. W walce z nałogiem pomaga mu uprawianie sportu. Stał się zwycięzcą najtrudniejszych maratonów, w najbardziej odległych miejscach na świecie.

(ps)

 Dokument bez tytułu