Problemy najstarszego ucznia na świecie

afryka.org Wiadomości Problemy najstarszego ucznia na świecie

Gdzie mieszka najstarszy uczeń szkoły podstawowej na świecie? Odpowiedź jednych zaskoczy, innych wcale nie zdziwi. Ów uczeń, który ma dziś 88 lat, mieszka w Kenii.

Kimani Nganga Maruge rozpoczął naukę w wieku 84 lat. Jednak w tym tygodniu, po czterech latach nauki, Nganga został zmuszony do przerwania edukacji. Ma to związek z jego przeniesieniem do domu starców, dokonanym z polecenia Czerwonego Krzyża. Pracownicy tej organizacji uznali 88-latka za wymagającego szczególnej opieki. Jednak nikt nie pytał Nganga o zdanie.

Swojego rozczarowania zaistniałą sytuacją nie kryją nauczyciele ze szkoły Kapkenduiywo, do której chodził Nganga. Był najbardziej punktualnym i wzorowym uczniem – twierdzi miejscowa kadra nauczycielska. Co więcej nawet po przerwie wywołanej powyborczymi zamieszkami na tle etnicznym, na początku br., wrócił w szkolne mury. Dlatego nauczyciele chcą prosić kenijskiego ministra edukacji, aby pomógł Nganga’owi w ukończeniu szkoły.

Podobno przykład Nganga sprawił, że rodzice zaczęli chętniej posyłać swoje dzieci w szkolne mury. Z kolei Nganga zaaferowany nauką, zapowiedział, że jego celem jest ukończenie studiów weterynaryjnych. Ale po tym, jak przeniesiono go do domu starców, marzenie o zdobyciu zawodu weterynarza, jak i samo ukończenie szkoły podstawowej, stoją pod dużym znakiem zapytania.

ostro

 Dokument bez tytułu