Praski Festiwal Tolerancji MULTI – KULTI

afryka.org Polecamy Praski Festiwal Tolerancji MULTI – KULTI

Pierwszy Warszawski Praski Festiwal MULTI – KULTI to wielokulturowa, multimedialna, rozśpiewana i roztańczona impreza mająca na celu integrację najróżniejszych kultur w Warszawie.

Festiwal MULTI KULTI rozpocznie panel dyskusyjny: Anna Laszuk (Radio Tok FM) będzie rozmawiać ze znanymi dziennikarzami i publicystami o korzyściach, ale też problemach i zagrożeniach wynikających z życia obok siebie różnych kultur, grup religijnych i etnicznych.

Po debacie odbędą się koncerty: Danuta Błażejczyk zaśpiewa przeboje polskie i angielskie, Teresa Wrońska i Henryk Rajfer – gwiazdy Teatru Żydowskiego zaprezentują popularne pieśni żydowskie, Bogda Mysłowska wykona piosenki cygańskie, a Evgen Malinowski, przybyły do Polski z Syberii, będzie śpiewał pieśni Wysockiego i Okudżawy. Renata Kretówna zaprezentuje piosenki kabaretowe, a na koniec wystąpią gwiazdy muzyki pop: Monika Boras i Oskar.

Oprócz koncertów na scenie zobaczymy inne atrakcje: aktorka komediowa Krystyna Labuda w monologu będzie nawoływać do tolerancji puszystych, odbędzie się pokaz tańca brzucha, zaś Ewa Kasprzyk wystąpi w roli Violetty Villas. Dla amatorów akrobatyki przewidziano tańce na linie. A później Ewa Szykulska, Maria Seweryn, Maciej Kowalewski i inni lubiani aktorzy zaprezentują swoje umiejętności w karaoke.

Imprezie towarzyszyć będą stoiska z najróżniejszymi wyrobami z różnych stron świata: m.in. arabski stragan, orientalne kuchnie, wyroby rękodzieła prosto z Azji.

Podczas Festiwalu będzie można porozmawiać z popularnymi pisarzami oraz odbędą się licytacje niezwykłych przedmiotów, dochód z których zasili konta organizacji pozarządowych.

Spotkanie zakończy dyskoteka.

Niedziela, 24.06., godz. 17.00.
Klub M25, ul. Mińska 25, Warszawa
Bilet 20 zł

(jm)

 Dokument bez tytułu