Poznaj inną Afrykę! Pomóż Afryce bez uprzedzeń!

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Poznaj inną Afrykę! Pomóż Afryce bez uprzedzeń!

Poznaj inną Afrykę! Pomóż Afryce bez uprzedzeń. Pod tym hasłem rozpoczynamy naszą mini-kampanię na rzecz Afryki w Polsce i jej wizerunku.  Zachęcamy Was do włączenia się w nią, co będzie można zrobić na dwa sposoby.

Jak wynika z badań opinii publicznej przeprowadzonych na zlecenie naszej Fundacji, większość mieszkańców Polski postrzega Afrykę przez pryzmat stereotypów. Ten negatywny wizerunek kontynentu afrykańskiego jest utrwalany również przez media.

Mówić wyłącznie o negatywnych stronach afrykańskiej rzeczywistości, to tak, jakby twierdzić, że wszyscy Polacy kradną, a przecież dobrze wiemy, że nie wszyscy są złodziejami.

Zaczynamy od kultury. Afrykanie nie mają kultury? Kto spodziewałby się, że Afryka ma kulturę? Na pewno nie większość respondentów, których zapytaliśmy o to, prowadząc badania opinii publicznej. Co takiego nam powiedzieli?

Kultura afrykańska? Nie wiem, jakieś tańce przy  ognisku, podskoki z oszczepami. Ale tak żeby jakaś książka, albo film to absolutnie nic.

Tam wszyscy żyją z uprawy roli. Część coś robi z drewna, takie stworki z baobabów. Są też szamani, robią mikstury z kości słoniowej.

A jak jest naprawdę? Nasza Fundacja od początku swojego istnienia stara się organizować wydarzenia, które przybliżają Afrykę i jej kulturę Polakom. Dzięki wsparciu różnych instytucji, ale także naszych darczyńców wstęp na nie jest wolny. W ich organizacji pomaga nam również 1% podatku, do którego przekazania na rzecz „Afryki Inaczej” zachęcamy już dziś – nasz KRS 0000 313 745.

Inną Afrykę można też poznać dzięki serwisowi Afryka.org. Jest on prowadzony również dzięki wsparciu osób dobrej woli, dzięki którym każdy, kto ma dostęp do Internetu może dowiedzieć się więcej o afrykańskiej kulturze i o tym jaka jest naprawdę.

Zachęcamy Was do przekazania 1% podatku i / lub przyłączenia się do naszej akcji na Facebooku, poprzez udostępnienie obrazów, które pojawią się na naszych facebookowych stronach.

Zespół „Afryki Inaczej”

Obejrzyj nasz spot 1% z udziałem Ifi Ude i Stanisława Soyki

 Dokument bez tytułu