Powrót wielkiego trenera

afryka.org Wiadomości Sport Powrót wielkiego trenera

Dla kibiców „Czerwonych Diabłów” nie mogło chyba być lepszej informacji. Kilka dni temu kontrakt z Al-Ahly podpisał portugalski szkoleniowiec Manuel Jose. To właśnie pod jego wodzą piłkarze z Kairu wygrywali w ostatniej dekadzie mecze za meczem i seryjnie zdobywali puchary.

Jose podpisał 1,5 roczny kontrakt. To już jego trzecie podejście do pracy w Al-Ahly. Pierwsze miało miejsce w 2001, a drugie w 2003 roku. Przez prawie osiem lat zespół pod jego wodzą zdobył… osiemnaście trofeów! Ciężko tu wyliczyć wszystkie. Przede wszystkim wygrał z „Czerwonymi Diabłami” cztery razy afrykańską Champions League. Dzięki temu Al-Ahly jest najbardziej utytułowanym klubem pod tym względem na kontynencie z sześcioma triumfami na koncie. Cztery razy zdobył też mistrzostwo kraju.

Kilka lat temu, w uznaniu za wielkie sukcesy, został odznaczony przed prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka orderem za wkład w rozwój futbolu nad Nilem.

Teraz ma pomóc zespołowi z wydostania się z dołka, w jakim kairski zespół się znalazł. Nie udało się awansować do finału Ligi Mistrzów, a w egipskiej Premier League zespół zajmuje dopiero czwartą lokatę po czternastu kolejkach mając sześć punktów straty do swojego wielkiego rywala – Zamalek.

Ciekawe czy uda mu się wszystko tak poukładać, żeby w krótkim czasie wydobyć drużynę z kryzysu, no i najważniejsze, przeskoczyć w tabeli Premier League swojego największego rywala czyli Zamalek SC.

Michał Zichlarz,
aFrykagola.pl

 Dokument bez tytułu