Polscy przyrodnicy chcą ratować las na Madagaskarze

afryka.org Wiadomości Afryka Polscy przyrodnicy chcą ratować las na Madagaskarze

Przyroda Madagaskaru niemal niknie w oczach. Kraj słynący z ogromnej różnorodności biologicznej w szybkim tempie traci swoje naturalne zasoby. Czy zostało tam coś jeszcze do odkrycia i uratowania? Okazuje się, że na szczęście wciąż tak!

Dwóch polskich przyrodników z PTOP Salamandra dołączy w czerwcu tego roku do międzynarodowego zespołu naukowców, w celu zinwentaryzowania płatu lasu pierwotnego, który skutecznie ukrył się przed ludzką zachłannością w zapomnianej dolinie otoczonej morzem wyjałowionych obszarów. Celem ich uczestnictwa w wyprawie będzie zbadanie składu gatunkowego nietoperzy, porostów i mszaków tego lasu. Efektem całej ekspedycji ma być zaplanowanie i doprowadzenie do prawnej ochrony tego terenu i uratowanie go przed wycięciem i wypaleniem.

PTOP Salamandra chce zapewnić odpowiedni sprzęt do badań (którego część zostanie przekazana malgaskim przyrodnikom uczestniczącym w wyprawie) i dlatego rozpoczęła zbiórkę środków w systemie crowdfundingu za pośrednictwem portalu OdpalProjekt.pl.

 Dokument bez tytułu