Polak strzela w Angoli

afryka.org Wiadomości Polska Polak strzela w Angoli

Dawno na blogu nie pisałem o Jacku Magdzińskim, a warto, bo polski napastnik bardzo dobrze radzi sobie na boiskach Giraboli czyli najwyższej klasy rozgrywkowej w Angoli.

Na swoim koncie 28-letni napastnik Academica do Lobito ma 7 bramek. Wydawałoby się, że dla zawodnika z przedniej formacji nie jest to jakiś oszałamiający wynik po 25 ligowych kolejkach, ale w każdej lidze ciężko o bramki. W Angoli także. Zresztą wystarczy tylko spojrzeć na tabelę najlepszych snajperów Giraboli. Na czele z 12 golami były reprezentant Kamerunu Albert Meyong, który w swojej karierze grał w takich klubach, jak portugalskie Belenenses czy Sporting Braga. Doświadczony 33-letni snajper, wciąż jeszcze aktualnego wicemistrza kraju Kabuscorp, to król strzelców ligi w Angoli w dwóch ostatnich latach z dorobkiem odpowiednio 20 i 17 trafień. Teraz też ma szansę na wygranie klasyfikacji najskuteczniejszego piłkarza rozgrywek.

Jacek Magdziński to z kolei najlepszy snajper swojego zespołu. To też w dużej mierze dzięki niemu ligowy beniaminek, jakim jest Academica, dzielnie walczy o utrzymanie się w ligowej elicie. Po 25 kolejkach jedenastka z nadmorskiego czy położonego nad Oceanem Lobito zajmuje 12 lokatę z 26 punktami na koncie. Spadają trzy ostatnie zespoły z 16-zespołowej ligi. Tutaj znajdziecie aktualną tabelę.

Podkreślmy, że bramki strzelane przez wychowanka Promień Kowalewo Pomorskie, są pierwszymi, jaki piłkarz z Polski zdobywa w Afryce. Przed nim na afrykańskim kontynencie grała tylko dwójka Polaków: Robert Gaszyński i Robert Stachura. 

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu