Pokaz filmów Parksa

afryka.org Polecamy Pokaz filmów Parksa

Warszawska Zachęta zaprasza na pokaz filmów dokumentalnych Gordona Parksa. Pokaz odbędzie się w związku z wystawą fotografii Parksa w Galerii.

Flavio (1964); Diary of a Harlem Family (1968); The World of Piri Thomas (1968)

Trzy filmy, których bohaterów, żyjących w różnych częściach świata, łączy walka o lepszą przyszłość i przetrwanie w ciężkich warunkach – w Harlemie (Black Harlem, Spanish Harlem) i w Brazylii.

Flavio to historia ciężko chorego chłopca z Brazylii, Flavio da Silva, który stał się bohaterem fotograficznego eseju Gordona Parksa. Po publikacji zdjęć w magazynie „Life” udało się zebrać pieniądze na jego leczenie i przeprowadzkę rodziny de Silva z faweli.

Esej fotograficzny poświęcony harlemskiej rodzinie Fontenelle, ukazujący trudne realia życia w biedzie, można zobaczyć też na wystawie w Zachęcie. Zdjęcia są portretem dzielnicy w roku 1967.

The World of Piri Thomas to document poświęcony postaci Piri Thomasa (1928–2011), poety, artysty i działacza społecznego pochodzenia portorykańskiego, ze wschodniego Harlemu (tzw. Spanish Harlem)– dzielnicy o bardzo złej reputacji, która w czasie powstania filmu zamieszkana była głównie przez imigrantów z krajów latynoskich.

Całość 92 min

wstęp wolny, sala multimedialna, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki (wejście od ul. Burschego), Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 Dokument bez tytułu