Podróżnicy podróżnikom – święto na świeżym powietrzu

afryka.org Bez kategorii Podróżnicy podróżnikom – święto na świeżym powietrzu

 

Czy lubisz mrożące krew w żyłach lodowe krajobrazy północy, czy skąpane w słońcu leniwe dni gorącego południa tutaj znajdziesz coś dla siebie. Już 19 czerwca o godz. 10.00 w parku w Powsinie rusza I Festiwal Garamthanda. Podróże na ciepło i na zimno. Będą pokazy slajdów i filmów, warsztaty oraz spotkania z podróżnikami, a wszystko zakończy koncert i ognisko. Wstęp wolny dla małych i dużych pasjonatów podróży dalekich i bliskich.

 

 

Zbliżają się wakacje, każdy planuje letni odpoczynek i snuje marzenia o dalekich podróżach. Jednak często się zdarza, że egzotyczne kraje pozostają tylko w sferze marzeń, gdyż nie do końca wiemy, jak zorganizować taki wyjazd. A wystarczy porozmawiać z ludźmi, którzy właśnie wrócili z pustyni, lasu tropikalnego czy wysokich gór. Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi Festiwal Garamthanda. Jednodniowe święto podróżników w Powsinie to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń i poszukania rady o interesujących nas krajach. To możliwość spotkania zwykłych ludzi podróżujących w niezwykłe miejsca, którzy z pasją odkrywają świat. Swoje slajdy pokaże między innymi Piotr Strzeżysz, uczestnik projektu “Afruka Nowaka”.

 

Festiwal przygotowany został z myślą o dorosłych i dzieciach ciekawych świata, spragnionych rozmów o podróżach na ciepło i na zimno, którzy sami zwiedzają nieznane zakątki kuli ziemskiej lub dopiero chcieliby wyruszyć na dalekie szlaki. Jego twórcami jest grupa podróżników, w tym laureaci prestiżowych nagród KOLOSÓW, którzy postanowili podzielić się swoimi przeżyciami i zdobytą dotychczas wiedzą. Przyświeca im motto: Czy na ciepło, czy na zimno każda podróż smakuje wyśmienicie. Festiwal Garamthanda jest kontynuacją odbywających się od roku slajdowisk „W środy na jagody”.

 

Organizatorzy przygotowali dzień pełen podróżniczych atrakcji. W programie oprócz pokazów slajdów i filmów znajdą się także warsztaty fotograficzne, nauka gry na bębnach oraz konkursy i zabawy dla dzieci. Festiwal zakończy się koncertem zespołu Wielbłądy i niespodzianką.

 

Termin: 19 czerwca 2010 r., godz. 10.00 – 20.00

Miejsce: Warszawa, Parku Kultury w Powsinie, wstęp wolny

Szczegółowy program na: http://www.garamthanda.blogspot.com/

 

 Dokument bez tytułu