Podróże z Simbą. Odkrywanie Świata.

afryka.org Bez kategorii Podróże z Simbą. Odkrywanie Świata.

Projekt ‘Podróże z Simbą. Odkrywanie Świata’ jest inicjatywą wpisującą się w ideę edukacji wielokulturowej. Głównym celem zadania jest zapoznanie dzieci ze szkół podstawowych z elementami kultur pozaeuropejskich. Projekt stawia sobie także za cel propagowanie poszanowania zasad demokracji. Przewidziane w projekcie zagadnienia będą poruszać kwestie różnych zjawisk społecznych między innymi: walki z rasizmem, ksenofobią i wszelkimi formami dyskryminacji.

W ramach naszego programu planujemy zajęcia o charakterze edukacyjnym, artystycznym, gry, zabawy i ciekawe wycieczki, a wszystko to podróżując po trzech kontynentach: Afryce, Ameryce Południowej i Azji. Naszym celem jest umożliwienie dzieciom poznawania odległych zakątków świata, krajów o odmiennej kulturze, zwyczajach, smakach i dźwiękach. Większość uczestników naszej akcji nie będzie mogła pozwolić sobie na odległe podróże ze względów finansowych, ‘Podróże z Simbą. Odkrywanie Świata’ są okazją do tego by zwiedzić świat pozostając jednocześnie w domu.

Planujemy zorganizowanie dwóch imprez otwartych, w których będą mogli także uczestniczyć mieszkańcy Warszawy. Będą to, piknik wielokulturowy oraz mecz piłkarski, w którym dzieci zmierzą się z uchodźcami przebywającymi obecnie w Polsce. 

‘Podróże z Simbą. Odkrywanie Świata’ to program przygotowany przez Fundację Simba Friends w ramach akcji „Lato w mieście 2008”. Przedsięwzięcie potrwa 6 tygodni (lipiec, sierpień) i odbędzie się w szkole podstawowej im. Hugona Kołłątaja nr 148, przy ul. Ożarowskiej 60 w Warszawie.

 

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu dzielnicy Wola miasta Stołecznego Warszawy

 

 Dokument bez tytułu