Podróże z antropologią. Malawi

afryka.org Polecamy Podróże z antropologią. Malawi

Muzyka z Malawi: Od klawiszy casio po medyczne bębny
Piotr Cichocki pod tym hasłem odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach cyklu “Podróże z antropologią”.

Malawi leży na pograniczu Afryki Środkowej i Wschodniej. Mimo niewielkiego rozmiaru kraju kultura muzyczna ludzi tam mieszkających zaskakuje różnorodnością. Podczas spotkania porozmawiamy o bogactwie stylów – od hip-hopu przez gospel, o zróżnicowaniu muzyki tradycyjnej ponad 10 grup etnicznych zamieszkujących Malawi. Posłuchamy muzyki do kultu opętań vimbuza, pieśni wojowników Ngoni, ale również miejskiego dancehallu i afro-popu. Wszystkie te style muzyczne odgrywają dużą rolę w życiu codziennym Malawijczyków a także w tworzeniu lokalnych i narodowych tożsamości.

Piotr Cichocki – antropolog kultury, muzyk i producent. Zawodowo związany z Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się relacjami między materialnością, technologią, dźwiękiem i religijnością. Jego teksty ukazywały się w czasopismach antropologicznych takich jak Ethnologia Polona, LUD, Studia Kulturoznawcze, Seismograf, SoundEffects. An Interdisciplinary Journal of Sound and Sound Experience. Jako muzyk łączy cyfrowe i analogowe źródła dźwięku projektując europejsko-afrykańskie post-style. W ramach wydawnictwa 1000HZ promuje głównie afrykańskich artystów niezależnych i ludowych.

Spotkanie odbędzie się w formie relacji live na stronie Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna na FB.
Live będzie również dostępny na stronach Pracownia Duży Pokój oraz Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW

Spotkanie odbędzie się w dniu 30 lipca i zacznie się o g. 19, a składa się z 45 min. wykładu oraz sesji odpowiedzi na pytania od publiczności. Pytania można będzie zadawać na czacie w czasie transmisji wykładu.

Tekst i zdjęcia zostały przesłane przez organizatorów wydarzenia.

 Dokument bez tytułu