Po wernisażu

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Po wernisażu

W Warszawie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „My Warszawianki! My Warszawiacy!”. Spotkali się na nim bohaterowie ze zdjęć i mieszkańcy stolicy.

Bohaterkami i bohaterami zdjęć są Afrykanki i Afrykanie, którzy do Warszawy przyjechali albo na chwilę albo zostali tu na dłużej, często na stałe. Każda fotografia opowiada jakąś, często niedopowiedzianą historię.

Afrykanki i Afrykanie, tak jak mieszkańcy Kielc czy Łodzi, którzy przyjechali do Warszawy, mogą być Warszawiankami i Warszawiakami. Przynoszą z sobą swoje zwyczaje, tradycję i kulturę. Nad Wisłą spotykają się one z polskim dziedzictwem kulturowym. I to właśnie o tych korzyściach płynących z wielokulturowego współistnienia, w Warszawie, stolicy Polski, jest ta wystawa.

Wystawa wyruszy później do innych miast Polski. Jednocześnie będzie początkiem foto-archiwum i foto-projektu „My Polki! My Polacy!”, dokumentującego życie afrykańskiej diaspory w naszym kraju, które będzie zgromadzone w ramach galerii dostępnych on-line. Osoby, które chcą podzielić się swoimi zdjęciami dotyczącymi tematu Afrykanek i Afrykanów w Polsce są proszone o nadsyłanie ich drogą elektroniczną na adres fundacja@afryka.org.

Serdeczne podziękowania Krzysztofowi Wojdzie i Jackowi Łagowskiemu za udostępnienie ich zdjęć oraz Klubowi Indeks za pomoc w organizacji wystawy.

Wystawa będzie również wkrótce dostępna w wersji on-line w serwisie afryka.org.

Wystawa została zrealizowana w ramach projektu finansowanego przez miasto stołeczne Warszawa.

 

MY

 Dokument bez tytułu