Po raz szósty świętuj z nami Dzień Afryki

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Po raz szósty świętuj z nami Dzień Afryki

Pomimo wielu przeciwności, Dzień Afryki odbędzie się po raz szósty. Zapraszamy do wspólnego świętowania tego Dnia, w niedzielę, 25 maja, w Warszawie, na dziedzińcu „Harendy”. W noc poprzedzającą ten wyjątkowy Dzień, zapraszamy też na before party, które zagrają trzej afrykańscy didżeje – Mamadou & Sam & Steve.

Tradycja świętowania Dnia Afryki jest tak długa, jak historia naszej Fundacji. „Afryka Inaczej” organizowała te dni w poprzednich latach w różnych formach. Zaczęliśmy od Pasażu Wiecha w 2009 roku, gdzie powstało afrykańskie miasteczko. Potem  był afrykański autobus i Mały Dziedziniec UW, a przez kolejne trzy lata Skwer Hoovera i afro-polskie wielokulturowe granie.

Tegoroczna edycja stawia na instrumenty perkusyjne i taniec. Swój repertuar zaprezentuje Strefa Rytmu. Zagrają również uczestnicy warsztatów gry na djembe, na które już dziś zapraszamy – zapisywać się można tutaj – a udział w nich jest bezpłatny. Wystąpią afrykańscy artyści, z Mamadou Dioufem na czele. Zapowiedziały się również grupy taneczne i Szkoła SHO. To z pewnością będzie niezapomniany Dzień Afryki.

Przyjdźcie 25 maja, do Harendy, świętować razem z nami. Zaczynamy o g. 17. To już wkrótce. Wstęp wolny!

Program:

17.00-18.30
Strefa Rytmu
18.30
Mamadou, Mohamed & goście
19.00
Dzigeenu gang i AfroSkład: Projekt taneczny w oparciu o tradycyjne rytmy
Afryki Zachodniej współtworzony przez roztańczoną w afro czwórkę z
akompaniamentem bębnów AfroSkładu)
19.30
Afro Dance z Andy Camara z Gwinei

Partnerami tegorocznego Dnia Afryki są Centrum Kultur Świata i Strefa Rytmu. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem „Harendy”, która udostępnia swoja progi na obchody Dnia Afryki.

Zobacz jak było na poprzednich edycjach Dnia Afryki!

Zapisz się na warsztaty djembe! W dniach 20-23 maja naucz się gry na bębnach z Afryki Zachodniej pod kierunkiem najlepszych nauczycieli!

 Dokument bez tytułu