Po pierwsze nie zdradzaj z mężatką

afryka.org Wiadomości Po pierwsze nie zdradzaj z mężatką

Do czego może doprowadzić małżeńska zdrada w Botswanie? Do wyroku sądu skazującego… mężczyznę. Będzie musiał on wypłacić odszkodowanie mężowi swojej kochanki – pisze The Midweek Sun.

Kochankowie zostali przyłapani na gorącym uczynku 11 maja br. Johnson Tshimakoko nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Tym większe było jego zdziwienie, gdy w ubiegłym tygodniu sąd orzekł wypłatę rekompensaty dla zdradzonego męża, Keletso Manyala. Tshimakoko musi przeznaczyć na ten cel 15 tysięcy pula (1 USD to ponad 6 pula). Ma na to 30 dni. Jeżeli tego nie zrobi jego majątek zostanie wystawiony na aukcji.

Sędzia Tapson Jackalas uważa, że kara powinna być surowa, aby zniechęcać ludzi do małżeńskiej zdrady. Im mniej takich przypadków, tym mniejsze prawdopodobieństwo zbrodni popełnianych przez mężów, którzy doświadczyli niewierności swoich żon. Pozwoli to uniknąć zabójstw w akcie zemsty za zdradę. Dlatego sąd przychylił się do wniosku Manyala o wypłatę odszkodowania za poniesione przez niego straty moralne.

W opinii sędziego Tshimakoko ma i tak dużo szczęścia. Manyala mógł go przecież zabić, a jednak okazał się być wielkoduszny. Tshimakoko powinien też mieć na uwadze stan cywilny swojej kochanki. Tym bardziej, że ludzie ostrzegali go przed tym związkiem, a on nie potrafił się zachować nawet po przyłapaniu pechowej pary – tłumaczył się mężowi kochanki, że używa prezerwatywy.

Tshimakoko twierdzi, że nie ma pieniędzy na wypłatę odszkodowania. Musi dbać o rodzinę i dziecko. Powołuje się też na argument, że kochanka nie poinformowała go o tym, że ma męża.

Według Jackalasa wniosek powinien być jeden – nie wchodź w układy z zamężnymi kobietami i żonatymi mężczyznami.

(lumi)

 Dokument bez tytułu