PNA 2015: Wygrana Faraonów

afryka.org Wiadomości Sport PNA 2015: Wygrana Faraonów

Reprezentacja Egiptu wygrała swój pierwszy grupowy mecz. W wyjazdowym spotkaniu z „Zebrami” z Botswany siedmiokrotny mistrz Afryki wygrał 2:0. O zwycięstwie przesądziło kilka minut w drugiej połowie. Najpierw do siatki trafił Mohamed Elneny z FC Basel, a wygraną przypieczętował pomocnik Chelsea Mohamed Salah. Jeśli za kilka dni ekipa „Faraonów” ponownie pokona Botswanę, a na swoim terenie z pewnością będzie o to dużo łatwiej, to Egipcjanie dalej będą w grze w grupie G. W drugim dzisiejszym meczu w tej grupie, zakończonym przed północą, w Dakarze Senegal bezbramkowo zremisował z Tunezją.

Nie przestają zaskakiwać „Krokodyle” z Lesotho. W kwalifikacjach wyeliminowali wyżej notowaną Liberię i Kenię. We wrześniu zdołali u siebie zremisować z Gabonem, a dziś z dużo wyżej notowaną Angolą, która przecież w ostatnich latach (2008, 2010) grała w ćwierćfinałach Pucharach Narodów.

W rankingu FIFA Lesotho jest obecnie na 115 miejscu (34 pozycja spośród afrykańskich reprezentacji). Wkrótce zespół z tego górzystego kraju z południa Afryki z pewnością będzie wyżej.