PNA 2015: Gra o awans

afryka.org Wiadomości Sport PNA 2015: Gra o awans

Już w piątek pierwsze mecze w trzeciej rundzie grupowych gier. Dwa mecze rozegrane zostaną w grupie G, gdzie hitowo zapowiada się starcie Senegalu z Tunezją na Leopold Senghor Stadium w Dakarze. I „Lwy Terangi” i „Orły Kartaginy” na swoim koncie mają komplet punktów. Co innego „Faraonowie” z Egiptu, którzy w tej samej grupie w Gaborone walczą o przysłowiowe być albo nie być z „Zebrami”.

Ciekawie będzie zresztą na wszystkich boiskach. Mecze w sobotę, i kolejna tura już w środę, z pewnością przyniosą odpowiedzi na wiele pytań, a przede wszystkim wyłonią pierwszych finalistów XXX Pucharu Narodów, który przypomnę, że w styczniu i lutym rozegrany zostanie w Maroku.

Na razie w komfortowej sytuacji te zespoły, które mają na swoim koncie po dwa zwycięstwa, a więc Kongo, Algieria, Burkina Faso, Kamerun, Republika Zielonego Przylądka czy wspomniane wcześniej reprezentacje z grupy G. To właśnie wśród tych ekip należy szukać zespołów, które już w środę mogą zapewnić sobie awans do PNA.

Nam pozostaje trzymać kciuki za Henryka Kasperczaka i jego „Orły”. Przed Henrim dwa arcyważne spotkania z Etiopią.

ELIMINACJI PUCHARU NARODÓW AFRYKI 2015

GRUPA A

5 września, Sudan – RPA 0:3. S.Vilakazi 55., 61., Ndulula 79.

6 września, Nigeria – Kongo 2:3. Ambrose 14., Salami 89. – Bifouma 40. 53., Oniangue 17.

10 września, Kongo – Sudan 2:0. Dore 4., Oniangue 90.

RPA – Nigeria 0:0

11 października, Sudan – Nigeria

Kongo – RPA

1. Kongo 2 6 5-2

2. RPA 2 4 3-0

3. Nigeria 2 1 2-3

4. Sudan 2 0 0-5

15 października, Nigeria – Sudan

RPA – Kongo

15 listopada, Kongo – Nigeria

RPA – Sudan

19 listopada, Nigeria – RPA

Sudan – Kongo

GRUPA B

6 września, Etiopia – Algieria 1:2. Saladin 90. karny  – Soudani 34., Brahimi 84.

Mali – Malawi 2:0. Sako 52., Diabate 90.

10 września, Malawi – Etiopia 3:2. Nyondo 18.,66., Banda 63. – Kebede 43., Saleh 90.

Algieria – Mali 1:0. Medjani 84.

11 października, Etiopia – Mali

Malawi – Algieria

1. Algieria 2 6 3-1

2. Mali 2 3 2-1

3. Malawi 2 3 3-4

4. Etiopia 2 0 3-5

15 października, Mali – Etiopia

Algieria – Malawi

15 listopada, Malawi – Mali

Algieria – Etiopia

19 listopada, Mali – Algieria

Etiopia – Malawi

GRUPA C

6 września, Burkina Faso – Lesotho 2:0. Pitropipa 11., A.Traore 49.

Gabon – Angola 1:0. Mbingui 45.

10 września, Angola – Burkina Faso 0:3. Bance 43., Pitroipa 49., 57.

Lesotho – Gabon 1:1. Lekhanya 67. – Madinda 87.

10 października, Lesotho – Angola

11 października: Gabon – Burkina Faso

1. Burkina Faso 2 6 5-0

2. Gabon 2 4 2-1

3. Lesotho 2 1  1-3

4. Angola 2 0 0-4

15 października, Burkina Faso – Gabon

Angola – Lesotho

15 listopada, Lesotho – Burkina Faso

Angola – Gabon

19 listopada, Burkina Faso – Angola

Gabon – Lesotho

GRUPA D

6 września, DR Konga – Kamerun 0:2. N’jie 45., Aboubakar 80.

WKS – Sierra Leone 2:1. Doumbia 65., Gervinho 68. – Kamara  44.

10 września, Kamerun – WKS 4:1. N’Jie 15., 76., Abubakar 36., 54. – Y.Toure 25.

Sierra Leone – DR Konga 0:2. Ndombe 51., 88.Bokala

11 października, DR Konga – WKS

Sierra Leone – Kamerun

1. Kamerun 2 6 6-1

2. DR Konga 2 3 2-2

3. WKS 2 3 3-5

4. Sierra Leone 2 0 1-4

15 października, WKS – DR Konga

Kamerun – Sierra Leone

15 listopada, Sierra Leone – WKS

Kamerun – DR Konga

19 listopada, WKS – Kamerun

DR Konga – Sierra Leone

GRUPA E

5 września, Gwinea – Togo 2:1. Soumah 11. karny, Sylla 45. – Ayite 57.

6 września, Ghana – Uganda 1:1. A. Ayew 50. karny – Mawejje 45.

10 września, Togo – Ghana 2:3. Ayite 12., Adebayor 77. – Gyan 24., Badu 34., Atsu 85.

Uganda – Gwinea 2:0. Massa 22., 42.

11 października, Gwinea – Ghana

Uganda – Togo

1. Uganda 2 4 3-1

2. Ghana 2 4  4-3

3. Gwinea 2 3 2-3

4. Togo 2 0 3-5

15 października, Ghana – Gwinea

Togo – Uganda

15 listopada, Uganda – Ghana

Togo – Gwinea

19 listopada, Ghana – Togo

Gwinea – Uganda

GRUPA F

6 września, Zambia – Mozambik 0:0

Niger – Republika Zielonego Przylądka 1:3. Maazou 34. – Rodrigues 9., Fortes 16., Ze Luis 24.

10 września, Republika Zielonego Przylądka – Zambia 2:1. Ze Luis 33., Heldon 77. – Mulenga 55.

Mozambik – Niger 1:1. Domingues 6. karny – M.Cisse 25.

11 października, Niger – Zambia

Mozambik – Republika Zielonego Przylądka

1. Zielony Przylądek 2 6 5-2

2. Mozambik 2 2 1-1

3. Zambia 2 1 1-2

4. Niger 2 1 2-4

15 października, Zambia – Niger

Republika Zielonego Przylądka – Mozambik

15 listopada, Mozambik – Zambia

Republika Zielonego Przylądka – Niger

19 listopada, Zambia – Republika Zielonego Przylądka

Niger – Mozambik

GRUPA G

5 września, Senegal – Egipt 2:0. Birama Diouf 19., Mane 45.

6 września, Tunezja – Botswana 2:1. Khazir 75., Chikhaoui 90. karny – Mogorosi

44.

10 września, Egipt – Tunezja 0:1. Ben Youssef 14.

Botswana – Senegal 0:2. Mane 34., N’Doye 84.

10 października, Senegal – Tunezja

Botswana – Egipt

1. Senegal 2 6 4-0

2. Tunezja 2 6 3-1

3. Botswana 2 0 1-4

4.  Egipt 2 0 0-3

15 października, Tunezja – Senegal

Botswana – Egipt

15 listopada, Botswana – Tunezja

Egipt – Senegal

19 listopada, Tunezja – Egipt

Senegal – Botswana

DO TURNIEJU FINAŁOWEGO W MAROKU W STYCZNIU I LUTYM 2015 ROKU AWANSUJĄ 2 NAJLEPSZE ZESPOŁY Z KAŻDEJ GRUPY I EKIPA Z NAJLEPSZYM BILANSEM Z TRZECICH MIEJSC.

WYNIKI PREKWALIFIKACJI

2 RUNDA

Malawi – Benin 1:0. Karne 4-3. Pierwszy mecz 0:1

Rwanda – Kongo 2:0. Karne 4-3. Pierwszy mecz 0:2

Gwinea – Bissau – Botswana 1:1. Pierwszy mecz 0:2

Seszele – Sierra LeoneGospodarze postanowili nie przystąpić do meczu. Pierwszy mecz 0:2

Mozambik – Tanzania 2:1. Pierwszy mecz 2:2

Kenia – Lesotho 0:0. Pierwszy mecz 0:1

Mauretania – Uganda 0:1. Pierwszy mecz 0:2

1 RUNDA

Gambia – Seszele, walkowery dla Seszeli. Gambia została zawieszona w prawach członka FIFA.

Malawi – Czad 2:0, 1:3

Wyspy Świętego Tomasza i Książęce – Benin 0:2, 0:2

Namibia – Kongo 1:0, 0:3

Mauretania – Gwinea Równikowa 1:0, 0:3. Gwinea Równikowa zdyskwalifikowana z powodu gry w jej składzie nieuprawnionego zawodnika.

Republika Środkowoafrykańska – Gwinea-Bissau 0:0, 1:3

Suazi – Sierra Leone 1:1, 0:1

Mozambik – Sudan Południowy 5:0, 0:0

Madagaskar – Uganda 2:1, 0:1

Burundi – Botswana 0:0, 1:0

Tanzania – Zimbabwe 1:0, 2:2

Liberia – Lesotho 1:0, 0:2

Kenia – Komory 1:0, 1:1

Libia – Rwanda 0:0, 0:3

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 Dokument bez tytułu