PNA 2013: Silna kadra Słoni

afryka.org Wiadomości Sport PNA 2013: Silna kadra Słoni

Jak ostatnio co dwa lata czy teraz wyjątkowo po roku, skład reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej robi wrażenie. W kadrze same tuzy, z wybranym właśnie co po raz drugi z rzędu piłkarzem Afryki Yaya Toure, Didierem Drogbą, Gervinho czy Kolo Toure na czele. Nie ma co, selekcjoner Słoni 41-letni Sabri Lamouchi ma w czym wybierać. W 23-osobowej kadrze jest tylko jeden zawodnik z lokalnego klubu. To trzeci bramkarz Badra Ali Sangare z Sewe Sports de San Pedro.

Czy czekająca na mistrzostwo kontynentu od 20 lata ekipa WKS sobie poradzi? Trudno powiedzieć. Znowu są jednym z głównych kandydatów do wygrania. W lutym byli o krok od tytułu. Upragnione mistrzostwo przegrali w karnych z Zambią. Podobnie było w finale Pucharu Narodów w 2006 roku. Wtedy w decydującym spotkaniu jedenastkami ulegli Egiptowi.

Teraz prowadzi ich niedoświadczony szkoleniowiec z Francji, który wcześniej nie pracował z innym zespołem. Przewiduję, że w tej sytuacji o wszystkim będzie decydowała grupa starszych zawodników z Drogbą i braćmi Toure na czele. Jak wygrają, to będzie wielkie świętowanie. W razie porażki, to w tym składzie osobowym do Maroka w 2015 raczej już nie pojadą.

SKŁAD REPREZENTACJI WYBRZEŻA KOŚCI SŁONIOWEJ NA PUCHAR NARODÓW

Bramkarze : Boubacar Barry (Lokeren), Daniel Yeboah (Dijon), Badra Ali Sangaré (Séwé Sports de San Pedro).

Obrońcy : Souleymane Bamba (Trabzonspor), Arthur Boka (Stuttgart), Emmanuel Eboué (Galatasaray), Igor Lolo (Kubań Krasnodar), Siaka Tiéné (PSG), Kolo Touré (Manchester City), Ismaël Traoré (Brest).

Pomocnicy : Max Gradel (Saint-Étienne), Abdul Razak (Manchester City), Romaric (Real Saragossa), Cheikh Tioté (Newcastle), Yaya Touré (Manchester City), Didier Zokora (Trabzonspor).

Napastnicy : Wilfried Bony (Vitesse), Didier Drogba (Shanghai Shenhua), Gervinho (Arsenal), Salomon Kalou (Lille), Didier Konan Ya (Hannover), Arouna Koné (Wigan), Lacina Traoré (Anży)

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu