PNA 2013: Początek bez goli. Podsumowanie dnia

afryka.org Wiadomości Sport PNA 2013: Początek bez goli. Podsumowanie dnia

Dwa mecze, 180 minut gry i zero bramek. Pierwszy dzień Pucharu Narodów nie przyniósł wielkich emocji, a fani na potężnym, bo 94 tys. Soccer City Stadium w Johannesburgu, nie mieli wielu powodów do zadowolenia.  Może ciekawiej będzie dzisiaj, kiedy do rywalizacji przystąpią drużyny z grupy B. Jak można podsumować sobotni dzień na turnieju w Republice Południowej Afryki?

BOHATER

Skrzydłowy z Maroka  i sędzia z Senegalu

Ciężko kogoś wyróżnić. Lepszy na pewno był mecz Maroka z Angolą. Przynajmniej były jakieś bramkowe okazje. W zespole “Lwów Atlasu” świetnie, szczególnie w pierwszej połowie, prezentował się Oussama Assaidi z Liverpool FC. Łatwo ogrywał obrońców rywala i stworzył kolegom kilka dobrych okazji. Bardzo dobre zawody zaliczył też arbiter z Senegalu Badara Diatta. Na boisku nie było go widać. I o to, w przypadku sędziów chodzi.  W przyszłym roku ma prowadzić mecze w finałach mundialu 2014. Widać, że nie przypadkowo.

ROZCZAROWANIE

Gra Bafana Bafana

Gospodarze zaprezentowali się w starciu z Republiką Zielonego Przylądka beznadziejnie. Praktycznie żadnej sytuacji bramkowej, mało ofensywnych akcji. Na wyróżnienie zasłużył chyba tylko rezerwowy Lerato Chabangu. Z taką grą ekipa Gordona Igesunda nie odniesie sukcesu. Trzy lata temu na mundialu u siebie nie udało się wyjść z grupy, jeśli i teraz to się powtórzy, to nie chciałbym być w skórze piłkarzy reprezentacji “Bafana Bafana”. Natomiast plus dla Republiki Zielonego Przylądka. Pokazali, że wyeliminowanie w eliminacjach Kamerunu nie było przypadkiem.

GRUPA B

20 stycznia, godz. 16, Port Elizabeth: Ghana – DR Konga 2:2. Badou 40. K.Asamoah 49 – Mputu 54. Mbokani 69. karny

6 luty, godz. 16, Durban: zwycięzca 2 ćwierćfinału – wygrany 3 ćwierćfinału

6 luty, godz. 19.30, Nelspruit: zwycięzca 1 ćwierćfinału – wygrany 4 ćwierćfinału