PNA 2013: Mistrzostwa remisów. Podsumowanie dnia

afryka.org Wiadomości Sport PNA 2013: Mistrzostwa remisów. Podsumowanie dnia

Sześć meczów XXIX Pucharu Narodów i jak na razie pięć remisów. Oba dzisiejsze spotkania w grupie C w Nelspruit był dramatyczne i zacięte. Znowu dała o sobie znać reprezentacja Etiopii. Rewelacja 2012 roku zdołała zremisować z obrońcą trofeum, mimo, że przez prawie godzinę grała w osłabieniu. W meczu Nigeria – Burkina Faso na kilka ostatnich minut na murawie pojawił się znany z występów w Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore. “Ogiery” wyrównały w dramatycznych okolicznościach w ostatniej akcji meczu w 94. minucie!

ZASKOCZENIE

Gra Czarnych Lwów

Etiopczycy grali w dziesiątkę, przegrywali 0-1 z Zambią, nie strzeli karnego, a mimo to zdołali zremisować. Duży szacunek dla zespołu, w kadrze którego jest ledwie trzech zawodników z zagranicznych zespołów, a reszta gra u siebie w kraju. – Jesteśmy szczęśliwi, że po 31 latach wróciliśmy do Pucharu Narodów w takim stylu. Mój zespół pokazał charakter i to, że potrafi grać w futbol. Czerwona kartka naszemu bramkarzowi została pokazana niesłusznie – komentował po spotkaniu Sewnet Bishaw, szkoleniowiec Etiopczyków.

ROZCZAROWANIE

Brzydki faul

W 36 minucie meczu Zambia – Etiopia nie popisał się bramkarz tych drugich Jemal Tassew. Interweniował poza polem karnym brutalnie faulując Chisambę Lungu. Sam golkiper opuścił boisko na noszach, ale zobaczył przy tym czerwony kartonik. Z kolei w drugim dzisiejszym meczu z boiska na kwadrans przed końcem wyleciał obrońca Nigerii Efe Ambrose.

GRUPA B

20 stycznia, godz. 16, Port Elizabeth: Ghana – DR Konga 2:2. Badou 40. K.Asamoah 49 – Mputu 54. Mbokani 69. karny

20 stycznia, godz. 19, Port Elizabeth: Mali – Niger 1:0. Keita 84.

GRUPA C

21 stycznia, godz. 16, Nelspruit: Zambia – Etiopia 1:1. Mbesuma 45. – Girma 65.

21 stycznia, godz. 19, Nelspruit: Nigeria – Burkina Faso 1:1. Emenike 23. – A.Traore 90.

6 luty, godz. 16, Durban: zwycięzca 2 ćwierćfinału – wygrany 3 ćwierćfinału

6 luty, godz. 19.30, Nelspruit: zwycięzca 1 ćwierćfinału – wygrany 4 ćwierćfinału